Pandemia Covid - czwarta fala - jak się chronić?

Czwarta fala pandemii w Polsce i rekord zgonów

Dnia 15 grudnia 2021 roku Ministerstwo Zdrowia (MZ) wydało codzienny komunikat z informacją o liczbie zgonów spowodowanych koronawirusem z danego dnia. W Polsce z powodu COVID-19 jednego dnia zmarło 669 osób. Jest to niechlubny rekord przetaczającej się właśnie przez nasz kraj czwartej fali pandemii. Nie jest wykluczone, że zgonów będzie jeszcze więcej. Oczywiście liczba zgonów jest wynikiem sytuacji panującej w kraju 2-3 tygodnie temu. To właśnie wtedy mieliśmy do czynienia z gwałtownym wzrostem liczby zachorowań. Duża liczba przypadków śmiertelnych prawdopodobnie będzie się utrzymywać co najmniej do końca tego roku albo nawet dłużej. Osoby, które zaraziły się wirusem COVID-19 kilkanaście dni temu nadal chorują i przebywają w szpitalach. Niektórzy są w bardzo ciężkim stanie.

Na dużą liczbę zgonów akurat tego dnia miało wpływ też to, jaki był dzień tygodnia. Jest to związane ze specyfiką raportowania ilości zachorowań i zgonów przez Ministerstwo Zdrowia. W weekendy dane ze szpitali nie spływają tak sprawnie, jak w tracie tygodnia. Środa jest więc dniem kumulacji przypadków zachorowań oraz zgonów z kilku poprzednich dni.

Ile osób w pełni zaszczepionych umiera na COVID-19?

Dane na temat tego, ile wśród zgonów stanowiły osoby w pełni zaszczepione podawane są w piątki, w postaci raportu z całego tygodnia. Na dzień dzisiejszy można się więc posłużyć tylko raportem z dnia 10 grudnia 2021 r. Od momentu, gdy w Polsce zaczęto podawać drugą dawkę szczepionki zmarło 51 876 osób. Wśród nich 4 013 było osób w pełni zaszczepionych. Daje nam to wynik na poziomie 7,73 %. Taki był udział osób zaszczepionych w ogólnej liczbie zgonów. Zgony te nie były związane ze szczepieniem, tylko z zachorowaniem na COVID-19. Co ważne, wśród tych osób przeważały osoby z chorobami współistniejącymi. Osoby takie mają zdecydowanie niższą odporność i ich organizm może inaczej reagować na koronawirusa niż w dzieje się to w przypadku osoby w pełni zdrowej. 

Czy mieliśmy już do czynienia ze szczytem liczby zgonów w czwartej fali pandemii?

Specjaliści prognozowali, że szczyt nastąpi końcem grudnia, czyli w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Dane te zostały oparte na modelach matematycznych. Jednak nie są to zbyt precyzyjne dane, ponieważ opierają się na analizie przypadków sprzed kilku tygodni. Spoglądając na te dane można jednak wywnioskować, że szczyt zachorowań ma miejsce właśnie teraz. Od kilku tygodni mamy wysoką dzienną liczbę nowych przypadków COVID-19. W szpitalach przebywa mnóstwo pacjentów. Prawdopodobnie to właśnie w przyszłym tygodniu nastąpi szczyt jeśli chodzi o obłożenie szpitali. Niestety, dużo wskazuje na to, że będziemy mieć też do czynienia z najwyższą dzienną liczbą zgonów, ponieważ wielu pacjentów jest aktualnie w złym stanie. Znaczna część respiratorów jest zajęta. Są też pacjenci przebywający pod aparaturą ECMO.

Jak chronić się przed zarażeniem COVID-19?

Podstawą są oczywiście szczepienia. Osoby w pełni zaszczepione są w dużym stopniu chronione przed zachorowaniem, a w przypadku zarażenia, szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem choroby. Jest to ważne szczególnie w przypadku osób starszych, u których przeważnie występuje więcej niż jedna choroba współistniejąca. W czwartej fali pandemii do szpitali zgłasza się coraz więcej ludzi w wieku około 30 lat. Są oni w ciężkim stanie. W poprzednich falach pandemii osoby w takim wieku stanowiły niewielki odsetek wśród ciężkich przypadków i zgonów. Tym razem jest zupełnie inaczej. Niestety, z COVIDEM coraz gorzej radzą sobie też dzieci. 

Oprócz szczepienia, które przecież nie chroni nas w 100% przed zachorowaniem warto też zadbać o codzienną prewencję. Podstawą są maseczki ochronne. W miejscach publicznych w pomieszczeniach zamkniętych mamy wręcz nałożony przez państwo obowiązek nakładania masek. Za brak maseczki grozi nam kara finansowa. Warto więc dobrać maseczkę, która będzie odpowiednia dla naszych potrzeb i preferencji. Warto w tym celu zapoznać się z ofertą firmy TWplast. Szeroki wybór maseczek ochronnych pozwoli każdemu wybrać model odpowiedni dla siebie. Firma TWplast zapewnia wysoką jakość swoich produktów. Nikt z nas nie jest zadowolony z obowiązku noszenia maseczek, ale skoro musimy to robić, to wybierzmy dla siebie wysokiej jakości produkt.

Maseczki ochronne

Aktualny stan prawny nakazuje, aby każda osoba w Polsce, która przebywa w pomieszczeniu zamkniętym w strefie publicznej i ma więcej niż 2 lata, miała na twarzy maskę ochronną. Zasłonięte muszą być usta i nos. Pamiętajmy, że zasłonięcie tylko jednej z tych części ciała po prostu nas nie chroni. To właśnie przez usta i nos przemieszcza się koronawirus. Jego transmisja odbywa się przecież drogą kropelkową. Ponadto, Bez względu na skuteczność maseczek, są one obowiązkowe i nie mamy na to żadnego wpływu. Z pewnością nikt z nas nie chce się narażać na odpowiedzialność finansową.

Zadaniem masek ochronnych jest przerwanie transmisji wirusa oraz zmniejszenie jego zasięgu w zakresie przemieszczania się. Po prostu maska zatrzymuje na przykład kropelki, które wydostają się z naszych ust gdy mówimy i oddychamy. Największy zasięg nasze wydzieliny mają gdy mamy kaszel lub katar. Warto więc przerwać drogę rozprzestrzeniania się wirusa. Dlatego właśnie zarówno osoby chore, jak i zdrowe powinny zasłaniać usta i nos. Różnego rodzaju maseczki ochronne dostępne są w większości sklepów. Produkowane są one na masową skalę ze względu na duże zapotrzebowanie. Nic dziwnego, aktualnie każdy zużywa ich całkiem sporo. Kupujmy jednak maseczki z atestem od sprawdzonych sprzedawców. Chodzi przecież o nasze zdrowie. 

Rodzaje masek ochronnych:

Jednorazowe maseczki chirurgiczne

Chyba najbardziej popularne ze wszystkich. Nie każdy niestety pamięta, że skoro są to maseczki jednorazowe, to powinno się ich używać tylko raz. Inaczej możemy przenosić drobnoustroje, które osiadły na naszej maseczce. Ich popularność wynika z tego, że najłatwiej je kupić. Są ogólnodostępne i dość tanie. Ich zadaniem jest filtrowanie powietrza. Jest to możliwe dzięki ich wielowarstwowej budowie. Tworzą one fizyczną barierę pomiędzy naszymi błonami śluzowymi, a zanieczyszczeniami z zewnątrz, które krążą w powietrzu. Maseczkę jednorazową powinniśmy od razu po użyciu wyrzucić do kosza. Nie należy jej zakładać ponownie. W przypadku ponownego założenia jej na twarz, występuje możliwość, że przeniesiemy na siebie zebrane na niej wirusy. Ponadto, należy pamiętać, aby takiej maseczki nie stosować zbyt długo. Jeżeli będziemy używać jednorazowej maseczki zgodnie z jej przeznaczeniem i zasadami użycia, zapewni nam ona odpowiednią ochronę. Zakażenia przechodzące z człowieka na człowieka są niewidoczne dla oczu. Dlatego właśnie tak trudno się przed nimi ustrzec.

Półmaski filtrujące (typu FFP2 i FFP3)

Półmaski filtrujące są w stanie zapewnić bardzo wysoki poziom ochrony. Sprawiają, że drogi oddechowe są szczelniej zabezpieczone. Inne maseczki nie oferują aż tak wysokiej ochrony. Maseczka z systemem filtracji zapewni nam zdecydowanie lepszą ochronę poprzez oczyszczanie powietrza wdychanego do naszych płuc. Tak jak w przypadku wszystkich innych maseczek, tych filtrujących trzeba używać zgodnie z zaleceniami producenta. Półmaski filtrujące od TWplast to produkty wielokrotnego użytku. Dzięki temu są ekologiczne.

Skuteczność maseczki ochronnej zależy też w dużej mierze od tego, czy prawidłowo ją założymy. Musi ona przylegać do twarzy i zasłaniać usta i nos. Maseczki ochronne są głównym narzędziem ochrony i walki z drobnoustrojami. Nasze zdrowie powinno być zdecydowanym priorytetem. Niezależnie od tego jakich masek będziemy używać, zakładajmy je zawsze tam gdzie nie możemy zachować odpowiedniego dystansu i oczywiście w pomieszczeniach zamkniętych. To nic skomplikowanego, a może nas ochronić przed zachorowaniem na COVID-19 i jego późniejszymi powikłaniami zdrowotnymi. Firma TWplast zapewnia najwyższą jakość swoich produktów. Stosowanie maseczek od TWplast jest w pełni bezpieczne i komfortowe. Niezależnie od wyboru modelu maseczki, z pewnością każdy będzie zadowolony.

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści