Polski producent

Projekt

TW PLAST Sp. z o.o. oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizują projekt pn. Opracowanie innowacyjnego wyrobu gotowego w postaci specjalistycznej folii stretch o polepszonych właściwościach z materiałów pochodzenia recyklingowego współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka

Podstawowym celem projektu jest: przeprowadzenie badań przemysłowych oraz późniejszych prac rozwojowych i prac przedwdrożeniowych nad innowacyjnym w skali Europy produktem – innowacyjną folią stretch wytwarzaną w ponad 80% z regranulatów w technologii wytłaczania.

Poprzez zaplanowane zadania w ramach 6 etapów prac powstanie:

  • innowacyjny regranulat,

  • proces technologiczny

  • znacząco ulepszony produkt w postaci folii stretch,

Produkt końcowy projektu – folia stretch wytwarzaną w ponad 80% z regranulatów w technologii wytłaczaniacechował się będzie zbliżonymi parametrami do folii z surowca pierwotnego. Odpowiedni dobór i przygotowanie regranulatów oraz przystosowanie technologii produkcyjnej do produkcji proekologicznej folii stretch, możliwe będzie zastosowanie w różnych branżach przetwórstwa przemysłowego jako opakowanie foliowe. Główną przewagą rynkową będzie skład produktu końcowego, który w 80-100% będzie pochodził z regranulatu, ale folia zachowa praktycznie takie same właściwości mechaniczne, przetwórcze i użytkowe, co tworzywa pochodzenia pierwotnego.

Projekt potwierdzi więc spełnianie oczekiwań rynkowych, czyli proekologicznej folii stretch, w pełni zgodnej z polityką zrównoważonego rozwoju i oczekiwaniami odbiorców. Realizacja projektu bezpośrednio przyczyni się nie tylko do wzrostu konkurencyjności firmy TW PLAST Sp. z o.o., ale także do wzrostu konkurencyjności Polski w zakresie innowacyjnych rozwiązań produktowych.

Projekt realizowany będzie w latach 2021 do 2023.

Wartość projektu: 50 785 486,67 PLN
Wartość dofinansowania: 40 263 241,29 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści