Polski producent folii - TW Plast

Folia ECO STRETCH

Folia stretch to jeden z najbardziej popularnych wyrobów do pakowania i zabezpieczania produktów.

Nasza folia jako pierwsza w Europie spełnia rygorystyczne wymogi najważniejszych certyfikatów.

Do produkcji folii stretch wykorzystujemy granulat z tworzywa sztucznego, w tym aż 80% surowca ma postać re-granulatu, a więc materiału pochodzącego z recyklingu.

W zakładzie posiadamy własną linię, na której przetwarzamy odpady produkcyjne i tworzymy z nich surowiec, który ponownie wykorzystujemy w produkcji.

Dzięki produkcji folii ECO STRETCH dbamy o ochronę środowiska poprzez eliminację ilości odpadów.

Oferujemy folię w nawojach ręcznych i maszynowych w grubościach od 17 mic do 30 mic z rozciągiem w standardzie 150%. W zależności od potrzeb klienta jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni typ folii o indywidualnie dobranych parametrach.

Polska marka TW Plast

Folia Stretch Spożywcza

Folia spożywcza ma szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle spożywczym jak i w handlu oraz gospodarstwach domowych. Jest niezbędna wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba odpowiedniego zapakowania, przechowywania i zabezpieczania żywności.

Charakteryzuje się wysoką przezroczystością oraz rozciągliwością, przez co jest bardzo wydajna i tania w użyciu. I dodatkowo zabezpiecza produkty przed wysychaniem, utlenianiem, utratą smaku, przenikaniem zapachów, przedłuża ich świeżość oraz chroni przed zanieczyszczeniem.

Folia stretch spożywcza spełnia kryteria dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych, określone w Dyrektywie 94/62/EC, a także wymagania Dyrektywy 2002/72/EC dotyczące materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa i atest PZH.

Oferujemy folię w nawojach ręcznych i maszynowych, a także w różnych kolorach: bezbarwnym, zielonym, niebieskim i w grubościach od 8 mic do 12 mic.

Producent reklamówek - TW Plast

Reklamówki HDPE

Kolejnym produktem, z którego na co dzień korzystamy są reklamówki HDPE dostępne w wielu sklepach.

Produkujemy je w technologii blow, a więc rozdmuchu. Tutaj również surowcem jest granulat tworzywa sztucznego.  

W zależności od potrzeb klienta oferujemy reklamówki w różnych rozmiarach i grubościach. A także reklamówki z nadrukiem, w tym również obustronnym.

Wśród naszej oferty proponujemy również reklamówki z dodatkiem degradującym tzw. EKO.

Folia stretch 

Jako polski producent folii tworzymy zróżnicowane opakowania i reklamówki biodegradowalne z dodatkowymi nadrukami. Produkujemy również folie stretch, które mogą być używane do transportowania i przechowywania żywności. Dysponujemy szerokim zapleczem produkcyjnych, a nasze wyroby trafiają do wielu branży przemysłowych i spożywczych. W naszej szerokiej ofercie produktowej dysponujemy towarami mającymi szerokie zastosowanie w transporcie i logistyce.

Folia stretch produkowana z troską o środowisko

Oferujemy ekologiczne folie stretch, które spełniają bardzo wysokie warunki w kontekście dbania o środowisko. W naszym foliach ECO znajduje się aż 80% surowca pozyskanego z procesu recyklingu. Cały proces przemiany zużytych materiałów w nowe produkty odbywa się bezpośrednio w naszej firmie. Dysponujemy szeregiem nowoczesnych maszyn przemysłowych do recyklingu, dlatego kupujący zyskuje pewność, że folie ECO pochodzą z zaufanego źródła. Jednocześnie stretche ekologiczne posiadają optymalne walory użytkowe. Taśmy mają wysoką rozciągliwość i z powodzeniem mogą być stosowanie do owijania palet. Rolki foliowe po rozwinięciu stabilizują towar, zabezpieczając opakowania produktów przez poruszaniem się na palecie. Ekologiczne taśmy mogą zostać użyte także do owijania innych towarów, m.in. wielogabarytowych maszyn, sprzętów czy mebli – nie tylko na paletach. Zastosowanie folii to także ochrona opakowania przed wilgocią, np. podczas pozostawienia towaru w otwartej przestrzeni.

Woreczki HDPE i ich zastosowanie

Popularne siatki – woreczki HDPE, czyli tak naprawdę reklamówki, które możemy spotkać w większości sklepów, to kolejna folia pakowna produkowana przez naszą firmę. Oferowane torby zakupowe służą do zabezpieczania niewielkich przedmiotów, które pakujemy podczas zakupów. Jednocześnie posiadają wzmocniony projekt i odpowiednią grubość. Na życzenie klienta dostosowujemy ich gramaturę i rozmiar, dzięki czemu firma otrzymuje spersonalizowany zestaw toreb także do użytku reklamowego. Oferowane przez nas produkty mogą zostać uzupełnione w firmowe nadruki i treści marketingowe, w tym także kolorowe symbole graficzne. Dysponujemy także ekologicznym rodzajem folii z domieszką substancji przyspieszających degradację reklamówki. Taki rodzaj opakowania szybciej podlega rozkładowi.

Posiadamy bezpieczną folię do pakowania produktów spożywczych

W ofercie posiadamy także produkty, które mogą być wykorzystywane do pakowania produktów żywnościowych. Folia nie wchodzi w reakcję z żywnością, wobec czego może być stosowana do pakowania takich artykułów jak: mięso, kanapki, warzywa, owoce, sałatki warzywne czy słodycze. Zastosowań takiej folii jest całkiem dużo. Folię możemy użytkować do celów przemysłowych, pakując produkowaną żywność. Artykuły owinięte w ten sposób dłużej utrzymują świeżość. Fizyczna bariera w postaci folii sprawia, że produkt nie traci swoich walorów smakowych i zapachowych. Zabezpieczone artykuły nie chłoną zapachów z zewnątrz, będąc jednocześnie chronionymi przed oddziaływaniem zabrudzeń.

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści