TW Plast - producent maseczek ochronnych

Maseczki ochronne

Aktualnie w Polsce istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych w pomieszczeniach zamkniętych. Wynika z tego obowiązek noszenia maseczek. Pamiętajmy, iż jeszcze niedawno musieliśmy maskę nosić także na świeżym powietrzu. W związku z tym warto zapoznać się z informacjami, jakie maski jednorazowe funkcjonują na rynku. Tym bardziej, że w dobie pandemii pojawiło się ich mnóstwo. Nie wszystkie jednak mają takie samo przeznaczenie i nie wszystkich powinno się używać w taki sam sposób. Ponadto, nie wszystkie maseczki ochronne dają taką samą ochronę przed zanieczyszczeniami i drobnoustrojami, które są przecież niewidoczne dla oczu. Najprościej ujmując, są one zawieszone w chmurze powietrza wydychanego przez ludzi. Pamiętajmy o obowiązku noszenia masek ochronnych w miejscu pracy, w komunikacji miejskiej i w sklepach.

Dlaczego maseczki ochronne chronią nas przed przenoszeniem wirusów?

Przykładowo, koronawirus przenosi się drogą kropelkową z osoby na osobę. Osoba, która jest zarażona rozsiewa cząstki wirusa kichając lub kaszląc. Jeżeli choć trochę nie zasłoni ust, wirusy rozpraszają się na duże odległości. Może to być nawet kilkanaście metrów. Noszenie maseczek spowoduje znaczne zmniejszenie zasięgu wyrzucanej z siebie wydzieliny. Ponadto, nie trzeba nawet kichać i kaszleć. Nawet podczas mówienia uwalniają się drobnoustroje w postaci kropelek wydzieliny, w której znajduje się wirus. Maseczka zatrzymuje rozprzestrzenianie się tych kropelek (zanieczyszczeń), dzięki czemu przenoszenie ich na inne osoby jest znacznie ograniczone. Jeżeli również osoba zdrowa ma założoną maseczkę ochronną, to droga wirusa jest tym bardziej utrudniona, ponieważ ochrona jest podwójna. Dzieje się tak, ponieważ kropelki wydzieliny chorego zatrzymują się na materiale maski ochronnej osoby zdrowej. Powoduje to, że wdychanie wirusów drogą kropelkową do dróg oddechowych jest skutecznie zminimalizowane. Wirus SARS CoV-2 nie jest widoczny gołym okiem i nie zawsze wiemy, że mamy styczność z osobą chorą. Niektóre osoby przechodzą tę chorobę bezobjawowo. Ponadto, zarażać można jeszcze przed pojawieniem się typowych objawów choroby. Wydaje nam się, że osoby, które nie kaszlą i nie kichają nie są dla nas zagrożeniem. Natomiast prawda jest taka, że nawet w czasie zwykłej rozmowy lub podczas oddychania z ust i nosa wydostają się chorobotwórcze drobinki wirusa. Właśnie dlatego noszenie masek ochronnych skutecznie redukuje transmisję koronawirusa, odbywającą się drogą kropelkową. Jak wykazały badania, noszenie masek zmniejsza liczebność wirusa w najbliższym otoczeniu o połowę. 

Jednorazowe maseczki chirurgiczne

Najczęściej stosowane są jednorazowe maseczki chirurgiczne. Mają one za zadanie filtrowanie powietrza i stwarzanie fizycznej bariery między błonami śluzowymi, a zanieczyszczeniem, które może zostać skierowane w naszą stronę. Ze względu na to, że są to maseczki jednorazowego użytku, nie ma ryzyka, że wirus będzie na nas czekał na maseczce. Po użyciu są one po prostu wyrzucane do śmieci razem z drobnoustrojami, które zostały na nich zebrane. Nie musimy się bać zdjąć maseczki. Często można je kupić w dużych opakowaniach, gdzie ilość sztuk wynosi nawet 100 lub 200. Takie duże opakowanie wystarczy nam zdecydowanie na dłużej. Chronią nas przede wszystkim przed większymi cząsteczkami wirusa. Jednorazowe maseczki chirurgiczne stanowią bardzo skuteczną barierę dla wytwarzanych przez innych aerozoli, w których to mogą być obecne wirusy. Maska ochronna może mieć różny poziom skuteczności. Ze względu na stopień filtracji maseczki dzielą się na dostępne warianty:

typ I – skuteczność filtracji ≥ 95

typ II – skuteczność filtracji ≥ 98

typ IIR – skuteczność filtracji ≥ 98

Jedynym minusem maseczek chirurgicznych jest zużywana ilość sztuk. Ich zakres cenowy bywa bardzo różnorodny. Charakteryzują się bardzo zróżnicowaną jakością. Warto kupować duże opakowanie, ponieważ wystarczy nam na dłużej.

Maseczki niemedyczne 

Tego typu maseczki są wykonane z jednej lub kilku warstw materiału i nie zostały poddane żadnym regulacjom. Właśnie z tego powodu maseczki te wykazują się najmniejszą skutecznością. Jest to zależne od materiału z jakiego zostały wykonane, ponieważ każdy rodzaj tkaniny daje inny poziom ochrony przed pochodzącymi z zewnątrz substancjami. Maseczki niemedyczne zapewniają zdecydowanie najmniejszą ochronę przed koronawirusem SARS-CoV-2. Plus jest taki, że przeważnie są one wielorazowe. Dzięki temu zmniejszymy ilość sztuk zużywanych w skali tygodnia i nie ma konieczności ciągłego kupowania nowych. Należy je po każdym użyciu wyprać w temperaturze 60 st. C i po wysuszeniu jeszcze dodatkowo prasować.

Półmaski filtrujące (maseczki FFP2 i FFP3)

Półmaski, które mają cechy filtrujące zapewniają zdecydowanie najwyższy poziom ochrony spośród wszystkich dostępnych na rynku produktów. Dzieje się tak, ponieważ ściśle przylegają one do skóry twarzy i dzięki temu nasze drogi oddechowe i błony śluzowe są szczelnie zabezpieczone. Maseczki FFP2 i FFP3 są przeznaczone w głównej mierze dla personelu medycznego, który jest szczególnie narażony na kontakt z zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie pacjentami. Maseczki te zapewniają oczyszczanie powietrza, które jest wydychane przez osobę noszącą taką maskę. W zależności od rodzaju, mają one trzy klasy ochrony filtra. Najniższa jest klasa 1, a najwyższa klasa 3. Na czym polega tak wysoki poziom skuteczności tego rodzaju masek? Maski filtrują powietrze, a także minimum 94 procent zawartego w nim zakaźnego i niebezpiecznego dla nas aerozolu. Ważne jest natomiast, abyśmy używali tych masek zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ różne są dopuszczalne czasy ich używania. Na rynku funkcjonują modele jednorazowego użytku i wielokrotnego użytku. Te drugie wymagają większej ostrożności i zachowania zgodnego z określonymi przez producenta regułami bezpieczeństwa, ale dzięki ich wielokrotnemu zastosowaniu, możemy ograniczyć ilość sztuk, które zużywamy w przypadku maseczek jednorazowych.

Maseczki N95 

Półmaski zgodne z amerykańskim rozróżnieniem, które co do zasady zapewniają podobny poziom zabezpieczenia jak maski FFP2. Tym samym potrafią one zatrzymać cząsteczki o średnicy do 0,5 mikrometra. Jedynym minusem tego rodzaju maseczek jest to, że nie powinno się ich stosować długotrwale, ponieważ mogą powodować problemy z oddychaniem. Na dłuższą metę może się to okazać szkodliwe dla zdrowia i dla niektórych osób bardzo niebezpieczne.

Gdzie kupować sprawdzone i atestowane ochronne maseczki?

TW Plast to firma zajmująca się produkcją maseczek na światową skalę, dla której bezpieczne funkcjonowanie ludzi jest najważniejsze. Firma TW Plast kładzie ogromny nacisk na komfort stosowania jej produktów. Ważne, aby noszenie maski ochronnej było nieinwazyjne i jak najmniej uciążliwe. Prawidłowe zastosowane maski medycznej zapewni zdrowe życie wielu osobom, zwłaszcza tym najbardziej narażonym. Maseczka ochronna jest aktualnie niezbędnym atrybutem każdej osoby. Najlepiej mieć zawsze w domu pełne opakowanie produktów.

Maseczki ochronne dostępne w ofercie TW Plast:

Półmaski filtrujące FFP2 NR marki PRAESIDIUM, będące kompletnym elementem ochrony dróg oddechowych, ze względu na wykonanie z wysokiej klasy materiału filtracyjnego. Są one przeznaczone wyłącznie do ochrony dróg oddechowych przed stałymi, ciekłymi i nietrującymi cząstkami, takimi jak na przykład pyły, dymy, aerozole i mgły. Maseczki ochronne filtrujące FFP2 zapewniają niezwykle skuteczną ochronę aż do 8 godzin. Sprzedawane są w różnych opakowaniach m.in. flowpack, ilość sztuk – 2 lub kartoniki (ilość sztuk – 3,5, 10,20). Dostępne w kolorze białym i czarnym.

Maseczka ochronna profilowana Model F w standardzie medycznym marki PRAESIDIUM – czyli produkt gwarantujący bezpieczeństwo i komfort używania. Dzięki temu jaki kształt mają, są bardziej dopasowane do owalu twarzy i dają większy komfort noszenia. Mają kształt półmaski filtrującej FFP2. Zaleca się noszenie maksymalnie 1,5 godziny. Dostępne dla kupujących jest opakowanie, w którym ilość sztuk wynosi 3. Maski ochronne FFP2 są o wiele bardziej bezpieczne niż inne.

Na rynku pojawiło się wiele wyrobów, które służyć mają ochronie naszego zdrowia. Pamiętajmy jednak, że najlepiej chroni nas produkt sprawdzony i atestowany, pochodzący ze sprawdzonego źródła. Jeżeli zakładamy maskę ochronną, to nie zapominajmy, aby zasłonić zarówno nos, jak i usta. W przypadku gdy na przykład tylko usta będą zasłonięte, nasza ochrona jest nieskuteczna. Maska powinna przylegać do twarzy, aby chronić zdrowie nasze i innych osób. Ważne są więc wymiary naszej maseczki. Mamy przecież do czynienia z zakażeniem drogą kropelkową. Covid-19 jest niewidoczny dla oczu i dlatego tak niebezpieczny. Nie ulega wątpliwości, że maseczki ochronne są podstawowym narzędziem do walki z Covid-19. Dostępne warianty masek ochronnych dają nam pełne bezpieczeństwo.

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści