TW Plast - Polski producent maseczek medycznych i ochronnych

Maseczki ochronne spowalniają rozprzestrzenianie się COVID-19

Maseczki ochronne

W wielu krajach na świecie funkcjonuje obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Eksperci są zgodni, co do tego, że maseczki ochronne spowalniają rozprzestrzenianie się COVID-19. Dane wskazują na ich wysoką skuteczność. Czy maseczki są w pełni skuteczne? Jaką maseczkę wybrać? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Ochrona przed różnymi chorobami

Maseczki chronią też przed rozprzestrzenianiem się innych chorób sezonowych. Zmniejszają ryzyko zarażenia grypą i przeziębieniem. Ich noszenie może skutecznie ochronić nas przed niechcianą infekcją, która najczęściej przenosi się drogą kropelkową. To szczególnie ważne w okresach jesiennym i zimowym. Dane wskazują, że to wtedy najczęściej chorujemy i przekazujemy sobie infekcje. Nie tylko koronawirus, ale każda z infekcji może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Maski są powszechnie dostępne, komfortowe w użytkowaniu i zapewniają odpowiednią ochronę. Skoro istnieje tak łatwy sposób na ochronę przed zachorowaniem, to warto go zastosować.

Koronawirus a maseczki ochronne

Maska ochronna ma chronić przed zakażeniem drogą kropelkową. COVID-19 to infekcja, która właśnie w taki sposób się rozprzestrzenia. Dane wskazują, że najczęściej zarażamy się drogą kropelkową. Koronawirus jest śmiertelnie groźny dla naszego życia. Niezwykle szybko się rozprzestrzenia. Noszenie maseczek może skutecznie przeciwdziałać transmisji wirusa. Wśród objawów w pierwszej kolejności pojawia się kichanie. W kontakcie z osobą zarażoną jesteśmy narażeni na to, że baterie i wirusy wydostaną się z jej organizmu i dostaną się do naszego. Dzieje się to między innymi podczas kichania. Wtedy bakterie i różne typy drobnoustrojów zostają wydalone z organizmu chorego i docierają do nowego nosiciela. Jeśli uda im się przebić jego system odpornościowy, to zaczyna on chorować. Stosowanie maseczek zatrzymuje bakterie i nie pozwala im się z taką siłą i na taką odległość rozprzestrzeniać, jak w przypadku, gdy osoba chora nie ma żadnej ochrony na usta i nos.

Skuteczność maseczek ochronnych

Nic nie daje pełnej ochrony. Nie ma takich maseczek ochronnych, które gwarantowałyby skuteczność na poziomie 100 %. Maseczki ochronne dostępne na rynku mogą nam jednak zagwarantować powyżej 90 % skuteczności. Wszystko zależy od rodzaju maseczki oraz sposobu użytkowania. Ochronne maseczki muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Tylko wtedy będą skuteczne.

Skuteczność masek FFP2

Maseczka ochronna FFP2 ma skuteczność sięgającą aż 94 %. Niektóre badania dowodzą, że ich skuteczność może osiągać poziom 99%. Półmaski filtrujące są w stanie zapewnić skuteczną ochronę przeciwwirusową i antybakteryjną aż przez 8 godzin.

Maski ochronne jednorazowe

Maski ochronne profilowane jednorazowe mogą dać podobną skuteczność, ale należy je wymieniać po 1,5 godziny od założenia. Tylko wtedy będą w stanie zapewnić ochronę na poziomie powyżej 90 %.

To stosunkowo krótki czas ochrony. Nie zaleca się tego typu masek w sytuacjach, w których dłużej przebywa się w miejscach publicznych. Jeśli jesteśmy narażeni przez cały dzień na działanie bakterii, to lepiej sprawdzą się maseczki, które chronią dłużej.

Maseczka – zasady stosowania

Warto pamiętać o tym, że maseczka jednorazowa może być użyta tylko raz. Maseczka nie chroni, jeśli używa się jej częściej. Niedopuszczalne jest pranie takiej maseczki. Po zużyciu należy ją wyrzucić. Z kolei do kilkukrotnego użycia nadają się tylko maski wielorazowe. Ich używanie będzie skuteczne tylko wtedy, gdy po każdym użyciu zostaną wyprane. Maseczek wielorazowych nie można używać kilkukrotnie bez ich wyprania. Zużyte produkty należy bezwzględnie wyrzucić.

Jak chronić się przed zachorowaniem?

W celu zwiększenia ochrony przed wirusem należy regularnie dezynfekować ręce przy użyciu płynu dezynfekującego. Właściwa ochrona jest ważna nie tylko w miejscach publicznych, ale wszędzie tam, gdzie przebywa wiele osób jednocześnie. Maseczki ochronne i regularną dezynfekcję rąk powinniśmy stosować w miejscu pracy, restauracji, kinie, komunikacji miejskiej. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Należy mieć świadomość zagrożenia i starać się go unikać poprzez zastosowanie wszystkich dostępnych środków ochronnych. Ważne są też bezpieczne odległości. Należy utrzymać odpowiedni dystans. Do maski spokojnie można nosić okulary.

Maseczki jednorazowe i wielorazowe – czym się charakteryzują?

Maseczki ochronne dzielą się na maseczki wielorazowe i jednorazowe. Maseczki ochronne jednorazowe przeznaczone są wyłącznie do jednorazowego użytku. Nie można ich używać wielokrotnie. To właśnie takie maseczki najczęściej służą pracownikom służby zdrowia do codziennej ochrony. Ich zadaniem jest skuteczna ochrona przed transmisją bakterii i wirusów.

Kogo chroni maseczka?

Maseczki chronią zarówno osoby, które je noszą, jak i pozostałe osoby, będące w stałym kontakcie z daną osobą noszącą maskę. Maska ma zatem działanie dwustronne. Chroni osobę przed bakteriami i wirusami z zewnątrz oraz zapobiega transmisji wirusów z ciała osoby, która ją nosi. Większość infekcji przenosi się drogą kropelkową. Dlatego właśnie maseczki stanowią skuteczną barierę prze przenoszeniem się wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów. Nie zaleca się łączenia maseczki z innymi formami ochrony twarzy. Sama maska wystarczy.

Jak nosić maseczkę?

Ważne jest dokładne zasłanianie nosa i ust. Maseczki są tak zaprojektowane, aby to było możliwe. Ważne jest dokładne dopasowanie maseczki do wielkości twarzy. Jeśli nos jest odkryty, to znaczy, że maseczka nie jest w odpowiednim rozmiarze. Maseczki wielokrotnego użytku różnią się od jednorazowych tym, że są skuteczne nawet jeśli używamy ich wiele razy. Niektóre modele mają wymienny filtr. Taki wymienny filtr dodatkowo zwiększa skuteczną ochronę. Maseczkę należy zakładać czystymi rękami. Należy ją założyć odpowiednią stroną. Zazwyczaj na opakowaniu znajduje się informacja, która strona maseczki powinna znajdować się od strony twarzy. Zużytą maseczkę należy ściągnąć i wyrzucić do kosza na odpady. Jeśli maseczka ochronna jest wielokrotnego użytki, to należy ją oddać do prania. Maseczki bawełniane można prać w bardzo wysokich temperaturach. Następnie należy bezwzględnie umyć albo zdezynfekować ręce. Ochronne maseczki nie mogą być noszone na brodzie, szyi, nad ustami. Produktów należy używać zgodnie z zaleceniami producenta.

Komfort noszenia

Oferowane przez firmę TW Plast produkty są tak zaprojektowane, aby dobrze pasowały do twarzy, a ich noszenie było komfortowe. Usta nie są w bezpośrednim kontakcie z materiałem. Dzięki temu oddychanie nie jest utrudnione. Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest wybór takich modeli maseczek. Maski nie powinny przylegać do twarzy, uciskać, uniemożliwiać oddychanie. Reklamy sugerują, że maska powinna być też ładna i estetyczna. To nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, czy stanowi odpowiednią ochronę. Nie warto zwracać uwagi na reklamy. Należy stosować produkty sprawdzonych producentów.

Jednorazowe maseczki ochronne. Rodzaje i modele

Na rynku dostępne są różne maski. Jaką wybrać? Czym się kierować? Ważne, aby używać tylko sprawdzonych produktów, wykonanych z najwyższej klasy materiałów. Maseczka ochronna profilowana model F jednorazowa, oferowana przez TW Plast, jest niezwykle skuteczna. Jest tak zaprojektowana, że oferuje nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort. Są w kształcie półmaski, dzięki czemu dopasowują się do twarzy. Należy je zmieniać co około 1,5 godziny. W jednym opakowaniu znajdują się aż 3 maski. Dostępny jest kolor czarny. Materiał, z którego wykonana jest maska umożliwia swobodne oddychanie i odpowiednią ochronę. Nie powinien uczulać i podrażniać skóry twarzy, 

Maseczka ochronna FFP2 NR

Półmaska filtrująca to maseczka ochronna wykonana z wysokiej jakości materiału filtracyjnego. Stanowi skuteczną ochronę przed pyłami, dymami, aerozolami i mgłami. Ta maseczka ochronna stanowi ochronę wyłącznie przed cząstkami nietrującymi. Chroni aż przez 8 godzin. Dostępne są różne wersje kolorystyczne. Dostępna jest maseczka ochronna biała i czarna. Są tak zaprojektowane, aby zachować właściwy komfort noszenia. Skutecznie zatrzymują drobnoustroje i nie utrudniają oddychania.

Maski przeciwpyłowe

Maski przeciwpyłowe, to zazwyczaj produkty wielokrotnego użytku. Ich zadaniem jest ochrona przed szkodliwymi pyłami. Te maseczki wielokrotnego użytku stanowią barierę dla szkodliwych pyłów, chemikaliów i zanieczyszczeń. Tak maseczka ochronna nie jest medyczna. Zazwyczaj wykorzystywana jest pracy, w której dana osoba jest narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym zanieczyszczeń. Zawiera specjalny filtr i stanowi ochronę ust i nosa. Spotykane są medyczne, ochronne maseczki z filtrem służące do ochrony przed wirusami. Maseczki przeciwpyłowe z filtrem to jednak innego typu produkty. Chronią przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń. Nie należy ich stosować do ochrony przed wirusami. Taka maseczka nie powinna być stosowana zamiennie z maską ochronną, gdyż to filtr zupełnie innego typu do innej ochrony.

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści