folia stretch producent

Folia stretch w przemyśle i transporcie

Folia stretch to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych wyrobów służących do pakowania oraz zabezpieczania produktów. Choć współcześnie istnieje duży wybór producentów, warto zwracać uwagę na ich renomę i jakość wyrobów. Aby folia stretch mogła spełniać swoją rolę musi być rozciągliwa, wytrzymała i odporna na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Korzystają z niej wszystkie dziedziny przemysłu – farmaceutyczny, kosmetyczny, spożywczy, budowlany i wiele innych. Warto mieć ją również w domu, ponieważ ułatwia wykonywanie wielu podstawowych czynności domowych i hobbystycznych.

Folia stretch w przemyśle i transporcie

Folie typu stretch znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Służą do zabezpieczania przedmiotów, a nawet owijania całych palet z towarami. Zarówno podczas ich transportu, jak i przechowywania w magazynach. Dzięki temu produkty nie będą się kurzyć, brudzić ani gromadzić zanieczyszczeń. Są chronione przed brudem, wilgocią i działaniem innych czynników zewnętrznych. Dodatkowo zastosowanie folii znacznie ułatwia transport ładunków – wszystkie produkty są zabezpieczone i nie ma możliwości, że zmienią swoje miejsce, rozsypią się czy spadną. W dużych firmach stosuje się najczęściej czarną folię stretch, która nie tylko chroni towar przed uszkodzeniem, ale i zabezpiecza go przed spojrzeniami osób postronnych. Dokładne owinięcie palety uniemożliwia rozpoznanie poszczególnych produktów znajdujących się pod folią.

Folii stretch używa się również podczas pakowania paczek. Dzięki niej czynność jest wygodna i komfortowa, a zawartość w praktyczny sposób zostaje zabezpieczona. Zaletą jest brak konieczności stosowania dodatkowych taśm, klejów czy akcesoriów. Folię można z łatwością stosować nawet do paczek o dużych gabarytach, w których znajdują się np. meble. Oczywiście nie należy błędnie mylić zastosowania folii stretch z użyciem folii bąbelkowej. Tą drugą owija się bezpośrednio przedmiotu znajdujące się wewnątrz paczki, natomiast folią zabezpieczamy paczkę od zewnątrz. Niewątpliwe jest jednak, że połączenie wykorzystania obydwu przedmiotów daje gwarancję pełnego bezpieczeństwa transportu.

Produkt wykorzystuje się powszechnie w sklepach. Każda dostawa towaru zabezpieczona jest wytrzymałą folią, która nie tylko zabezpiecza towar, ale i ułatwia pracownikom bezpieczne przesuwanie palet. Wiele produktów długoterminowych leży przez pewien czas w sklepie na magazynie. Aby zachować wysoką jakość towaru, uchronić go przed wilgocią i nie dopuścić do wybrudzenia opakowań, stosowanie folii jest wręcz koniecznością.

Folia stretch w gospodarstwie domowym

Folia stretch znajduje obszerne zastosowanie w każdym domu. Można ją wykorzystywać do zabezpieczania stołów, blatów i powierzchni użytkowych przed zabrudzeniem, np. podczas pieczenia ciastek, malowania ścian czy zabaw technicznych lub malarskich z dziećmi. Mamy pewność, że wszystkie powierzchnie pozostaną czyste i nieuszkodzone. Jeśli z różnych powodów chcemy przesadzać roślinki na podłodze w domu, wystarczy rozłożyć folię w miejscu pracy. Użycie folii stretch skraca również czas sprzątania – wystarczy ją zdjąć i zawinąć resztki jedzenia oraz zabrudzenia do środka.

W związku z tym, że folia stretch idealnie przylega do owijanych nią przedmiotów, bardzo często wykorzystuje się ją do zabezpieczania talerzy i półmisków z pożywieniem. Zarówno przed rodzinnym obiadem, jak i przed większymi imprezami czy świątecznymi kolacjami. Dzięki temu jedzenie nie wysycha, a jego zapach nie rozprzestrzenia się po całej lodówce. Z kolei owinięcie miski z zamarynowanym mięsem na kilka godzin przed pieczeniem czy grillowaniem sprawi, że marynata idealnie przedostanie się do włókien mięsa gwarantując wyjątkowy smak i aromat potrawy. Wiele osób używa folii do pakowania kanapek czy innych drobnych przekąsek na wynos. Tym sposobem można je bez problemu zapakować do plecaka czy torebki i wziąć ze sobą w podróż.

Pozostałe zastosowania folii stretch

Folia stretch jest wykorzystywana w salonach i placówkach oferujących usługi kosmetyczne, fryzjerskie oraz pielęgnacyjne. Przykładowo, w salonie fryzjerskim można z jej pomocą nie tylko zabezpieczyć ubranie klienta oraz najbliższe otoczenie, ale również owinąć głowę po nałożeniu maski odżywczej. Zwykle kosmetyki pielęgnacyjne utrzymuje się na włosach przez 20-30 minut. Aby zapewnić klientowi komfort oraz zabezpieczyć jego fryzurę warto zastosować właśnie folię stretch.

Produkt ma właściwości wodoodporne. Nie tylko nie przepuszcza wilgoci, ale bardzo dokładnie wykorzystany uniemożliwia przedostanie się wody. Zawsze warto mieć taką folię w podróży – zwłaszcza, jeśli celem wycieczki są jeziora, góry czy tereny podmokłe oraz gdy termin wycieczki przypada na okres deszczowy. Wystarczy szczelnie zawinąć najcenniejsze przedmioty, aby mieć pewność, że pozostaną chronione przed czynnikami atmosferycznymi. Mając w domu folię stretch z pewnością znajdziemy znacznie więcej zastosowań produktu. Jej największą zaletą jest uniwersalność.

Jaką folię stretch wybrać?

Wyróżniamy folię stretch w nawojach ręcznych lub maszynowych. Maszynowe służą do owijania produktów przy pomocy automatów owijających. To znaczne udogodnienie dla pracowników magazynów, hal przemysłowych czy dużych sklepów, którzy każdego dnia musza wielokrotnie sięgać po folię ochronną. Z kolei folie ręczne – jak wskazuje nazwa – służą do pakowania ręcznego. To właśnie je posiadamy najczęściej w gospodarstwie domowym.

Ważnym parametrem jest grubość folii stretch. Polska marka folii stretch TW Plast oferuje szeroki wybór produktów, o grubości od 0,08 mm do 0,35 mm w przypadku folii ECO oraz od 0,08 mm do 0,20 mm w przypadku folii spożywczych. Im grubsza folia tym większe obciążenia wytrzyma. Wybór zależy więc od docelowego jej użycia. Dodatkowo marka ta posiada dużą dostępność kolorystyczną – można kupić produkt bezbarwny, zielony, niebieski lub czarny. Używanie folii może być więc nie tylko praktyczne, ale i estetyczne.

Folie ECO stretch – dlaczego warto?

Tradycyjnie folia stretch wykonana jest z wielowarstwowej, rozciągliwej folii polietylenowej – niemal w 100% surowcem jest liniowy polietylen o niskiej gęstości. Zapewnia on odpowiednie parametry, czyli wysoką elastyczność, termoplastyczność oraz wytrzymałość.

Świetnym wyborem jest zakup folii ECO stretch. Do jej produkcji firma TW Plast wykorzystała granulat z tworzywa sztucznego, przy czym aż 80% surowca posiada postać re-granulatu. Oznacza to, że materiał pochodzi z recyklingu. Decydując się na zakup folii otrzymamy produkt spełniający wszystkie nasze wymagania, a dodatkowo zadbamy o planetę. Biorąc pod uwagę fakt, że folie stretch w wielu firmach, a nawet w użytku własnym, stosuje się na dużą skalę, dbanie o środowisko naturalne powinno stanowić jeden z podstawowych elementów działania. Producent posiada w swoim zakładzie własną linię, na której przetwarza się odpady produkcyjne, a następnie tworzy się z nich surowiec wykorzystywany w kolejnej produkcji. Umożliwia to znaczną eliminację odpadów.

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści