Maseczki ochronne od producenta TW Plast

Maseczka nie tylko dla medyka

Jeszcze kilka lat temu maseczka kojarzyła nam się tylko z osobami pracującymi w służbie zdrowia. Niestety pandemia zmieniła ten obraz i aktualnie każdy z nas powinien się zaopatrzyć w maseczki. Aktualnie nie ma obowiązku noszenia maseczek ochronnych, ale wkrótce znowu może się to zmienić. Pamiętajmy, że jeszcze kilka miesięcy temu mieliśmy obowiązek zakładania maseczek zarówno w przestrzeni otwartej, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Obowiązek ten prawdopodobnie wróci wraz z kolejnym wzrostem zachorowań na covid-19. Warto zastanowić się jakie maseczki będą dla nas najbardziej odpowiednie. Muszą być wygodne i w jak największym stopniu chronić nas i osoby w naszym otoczeniu przed transmisją wirusa. Wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się głównie drogą kropelkową. Dlatego tak ważne jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się wydzielin pochodzących z nosa i ust. 

Maski medyczne

Najbardziej popularne są maski chirurgiczne oraz maseczki bawełniane. Na rynku funkcjonują też maski antysmogowe, które wielu osobom służą właśnie do ochrony przed drobnoustrojami. Atestowane środki ochrony osobistej zapewnią nam zdecydowanie najwyższy poziom ochrony. Dlatego właśnie warto wybierać sprawdzone sklepy. W dobie pandemii szczególnie należy dbać o zdrowie, aby zapewnić sobie komfort codziennego funkcjonowania. Maski medyczne pomagają w przerywaniu transmisji wirusów. Noszenie maseczki znacznie utrudnia przenoszenie drobnoustrojów z osoby zarażonej na osoby zdrowe znajdujące się w najbliższej odległości. Osoba chora rozprzestrzenia swoje bakterie zwłaszcza podczas kichania lub kaszlu. Niestety, nie każdy jest świadomy zainfekowania. Wirus może być przekazywany nawet podczas mówienia. Z ust każdej osoby wydobywają się w trakcie mówienia kropelki wydzieliny z zawartością drobnoustrojów. Maska medyczna jest w stanie zatrzymać te zanieczyszczenia i dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko infekcji. Natomiast gdy dwie przebywające ze sobą osoby mają założone maseczki, to transmisja wirusa jest jeszcze bardziej utrudniona.

Większość osób stosuje maseczki jednorazowe, ponieważ dają one niezbędną, podstawową ochronę dla dróg oddechowych. Krążące w powietrzu zanieczyszczenia mają utrudnioną drogę do przemieszczania się na kolejne osoby. Ponadto, jednorazowe maseczki są najłatwiejsze w przechowywaniu. Po użyciu nie musimy ich w żaden sposób zabezpieczać. Po prostu wyrzucamy je do kosza i tym samym pozbywamy się drobnoustrojów, które mogły się na nich znajdować.

Maski medyczne trzywarstwowe Typ II

Jest to produkt wysokiej jakości, który gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Dają one gwarancję ≥ 98% skuteczności filtracji z jednoczesnym zachowaniem swobody oddychania.

TW Plast produkuje maski medyczne stosowane przez personel medyczny. Zapewniają one wysoki poziom bezpieczeństwa i ochronę przeciwbakteryjną oraz przeciwwirusową. Jednak, aby maska była skuteczna, należy ją zmieniać zgodnie z zaleceniami producenta. Mogą je stosować nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale i wszystkie osoby, którym zależy na odpowiednim zabezpieczeniu się przed drobnoustrojami pochodzącymi od innych osób.

Maski medyczne trzywarstwowe Typ IIR

Odznaczają się bardzo wysokim poziomem filtracji antybakteryjnej, ponieważ chronią nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, które są roznoszone drogą kropelkową. Złożone są z dwóch warstw włókniny i tkaniny filtracyjnej. Tak skonstruowana maseczka daje bardzo wysoką ochronę, pod warunkiem, że korzystamy z niej zgodnie z zaleceniami producenta.

Półmaski filtrujące 

Półmaski to maski medyczne zapewniające zdecydowanie najwyższy poziom ochrony. Jeżeli zadbamy o odpowiednie dopasowanie maseczki, to będzie ona ściśle przylegać do twarzy, chroniąc tym samym nasze drogi oddechowe. 

Maseczki FFP2 i FFP3

Zapewniają one oczyszczenie powietrza, ponieważ zanim trafi do naszych dróg oddechowych jest ono odpowiednio filtrowane. Dzięki temu wszelkie drobnoustroje nie trafiają do naszych dróg oddechowych. Nie są to maseczki jednorazowe, więc nie trzeba ich zmieniać po każdym użyciu. Są zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż maseczki jednorazowe.

Maseczki N95 

Są one w stanie zatrzymać najmniejsze cząsteczki (aż do 0,5 mikrometra). Nie możemy ich stosować non stop, ponieważ używanie zbyt często mogą powodować problemy z oddychaniem. Jest to opcja najlepsza w przypadku, gdy od czasu do czasu potrzebujemy bardzo wysokiej ochrony. Przykładowo, wiemy, że będziemy w miejscu szczególnie tłocznym.

Konieczność stosowania maseczek ochronnych

Przenoszenia wirusów drogą kropelkową jest bardzo niebezpieczne i trudne do wychwycenia. Nie widzimy drobnoustrojów gołym okiem i dlatego nie możemy ich w żaden sposób powstrzymać. Bakterie przenoszone drogą kropelkową mogą być zatrzymane tylko dzięki stosowaniu maseczek ochronnych. Dzięki temu wirusy mają mniejsze szanse do przenoszenia się z człowieka na człowieka. Osoba, która kaszle i kicha bez maseczki rozprzestrzenia wirusy na kilka metrów. Jeżeli przebywamy w zatłoczonym miejscu, jest duże prawdopodobieństwo, że będzie się tam znajdowała osoba zarażona. Nawet podczas mówienia rozsiewamy dookoła różne drobnoustroje. Bez maseczki założonej na twarz, nie ma szans na zatrzymanie rozprzestrzenianie się bakterii. Ponadto, w przypadku wielu osób zakażenie odbywa się bezobjawowo i nawet nie wiemy, że dana osoba jest zarażona i stanowi zagrożenie na otoczenia. Dzięki maseczce nasze wydzieliny zatrzymują się na materiale i nie są w stanie przemieszczać się tak sprawnie. 

Jednorazowe maseczki chirurgiczne

Najbardziej popularne są jednorazowe maseczki chirurgiczne, których podstawowym zadaniem jest filtrowanie powietrza trafiającego do naszych dróg oddechowych. Osoba zarażona natomiast nie rozprzestrzenia swoich wydzielin tak intensywnie, jeśli ma na sobie maseczkę ochronną. Jest to realna bariera dla przemieszczania się drobnoustrojów pomiędzy naszymi błonami śluzowymi i zanieczyszczeniami pochodzącymi z otoczenia. Jest to swego rodzaju zapora dla wirusów przemieszczających się drogą kropelkową. Maseczki jednorazowe są wygodne i niedrogie. Ponadto, maseczki medyczne są bezpieczne. Wbrew fałszywych opinii, nie powodują one obniżenia poziomu nasycenia krwi tlenem. Nie prowadzą też do duszności. Są jak najbardziej odpowiednie nawet dla osób, które cierpią na różne choroby układu oddechowego, takie jak na przykład astma. Aby maseczka była skuteczna i bezpieczna należy ją stosować zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli zauważymy, że jest mokra od naszych wydzielin, szybko należy ją zmienić na nową. Starą maseczkę oczywiście powinno się natychmiast wyrzucić, aby nie nosić ze sobą drobnoustrojów.

Społeczna odpowiedzialność, a maseczki

Aby maseczki były skuteczne, powinni nosić je wszyscy bez wyjątku. Główną korzyścią wynikającą z ich stosowania jest ochrona dla osób, które znajdują się w najbliższym otoczeniu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wszyscy bez wyjątku nosili maseczki zgodnie z ich zastosowaniem. Ich celem jest zatrzymywanie wydychanych cząsteczek. Pamiętajmy, że takie cząsteczki wydobywają się z naszych dróg oddechowych za każdym razem gdy kaszlemy, kichamy, mówimy i oddychamy. Maseczka utrudnia wydobywanie się wirusa, jak i przyjmowanie go przez osobę zdrową. Wyniki badań jasno dowodzą, że maski ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa i, zapobiegają licznym zachorowaniom na COVID-19. Im więcej osób będzie nosić maseczki, tym większa szansa na pokonanie pandemii.

Aktualnie nie mamy obowiązku zakładania maseczek ochronnych, ale sytuacja w kraju nie wygląda obiecująco. Od kilku tygodni rośnie liczba infekcji związanych z COVID-19. Rządzący nie wykluczają powrotu do powszechnego obowiązku zakładania maseczek, celem przerwania transmisji wirusa na szeroką skalę. Pocieszający może być jedynie fakt, że wykluczają zamykanie restauracji, kin, obiektów sportowych i wszelkich innych obiektów użytku publicznego. Zdecydowanie warto nosić maseczki, jeżeli dzięki temu będziemy mogli normalnie funkcjonować. Z pewnością nikt z nas nie chce wrócić do czasów, gdy byliśmy zamknięci w domach i przemieszczanie się było mocno ograniczone. Maseczka nie jest tak naprawdę żadnym dużym problemem.

Najnowsze dane i wytyczne

Minister zdrowia Adam Niedzielski wskazuje, iż najważniejsze, by nie wzrastał gwałtownie odsetek osób przebywających w szpitalach. Blokada służby zdrowia zawsze stanowi swego rodzaju zagrożenie. Wobec wszystkich ograniczeń, które spotkały nas w związku z pandemią, noszenie maseczek wydaje się tym najmniej kłopotliwym. Wobec aktualnej sytuacji zaleca się, aby zwłaszcza osoby starsze i szczególnie narażone stosowały maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Oczywiście im więcej osób będzie nosić maseczki, tym mniej szans na rozprzestrzenianie się wirusa. Warto zawsze mieć przy sobie jednorazową maseczkę medyczną, zwłaszcza jeśli wiemy, że możemy znaleźć się w zatłoczonym miejscu. 

Maseczka ochronna, aby była w stanie dać nam odpowiednią i skuteczną musi być prawidłowo założona. Ważne, aby przylegała do twarzy, ponieważ inaczej wirusy będą miały szansę na rozprzestrzenianie się. Maseczki ochronne są łatwym narzędziem do ochrony przed wirusem, dlatego właśnie warto z nich korzystać. Dodatkowo, istotne jest, aby używać sprawdzonych produktów. Ochrona naszego zdrowia jest przecież priorytetem. Tak naprawdę nie jest tak istotne jakiej maseczki będziemy używać. Najważniejsze, aby korzystać z niej w sposób prawidłowy. Tylko wtedy zapewnimy sobie ochronę przed drobnoustrojami krążącymi w powietrzu. Maski ochronne są niezbędne w przerywaniu transmisji wirusa COVID-19, którego cechą jest to, że przenosi się z osoby na osobę i właśnie dzięki temu się rozprzestrzenia. Aby istnieć, musi mieć możliwość transmisji. Maseczka powoduje, że drobnoustroje zatrzymują się na niej i nie ma ich już aż tak dużo. Wiele osób mimo zniesionego nakazu zakładania maseczek, nadal ich używa w trosce o swoje zdrowie. Jeżeli czujemy się źle, warto założyć maseczkę i nie roznosić wirusów drogą kropelkową. Jednorazowa maseczka medyczna może nam w tym pomóc.

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Z chęcią na nie odpowiemy.

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści