maseczki ochronne od producenta Tw Plast

Maski antysmogowe z certyfikatem

Polski alarm smogowy co jakiś czas przygląda się wynikom pomiarów jakości powietrza, niestety są one często bardzo złe. W wielu miastach obowiązujące normy są przekraczane, a ludzie narażeni są na wdychanie szkodliwych zanieczyszczeń. Z rekordowo wysokim zanieczyszczeniem powietrza przez smog problem mają zwłaszcza takie miasta jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań czy Rybnik. Chcąc ochronić drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami, warto sięgać po maski smogowe. Maski przeciwsmogowe chronią przed lotnymi związkami organicznymi, takimi jak pyły, dym czy spaliny samochodowe. Co warto wiedzieć o maskach antysmogowych?

Czym jest maska antysmogowa?

Maska antysmogowa służy do ochrony układu oddechowego człowieka przed wpływem smogu oraz pozostałych szkodliwych zanieczyszczeń. Na rynku dostępne są produkty wyposażone w specjalne filtry, które należy po pewnym czasie wymieniać. Są skuteczną ochroną, którą warto stosować zwłaszcza na terenach zurbanizowanych i przemysłowych, czyli w miejscach, gdzie występuje wysoki poziom pyłów, zanieczyszczeń i bakterii mogących zagrozić zdrowiu. Maski antysmogowe, jak sama nazwa mówi, zostały stworzone głównie do walki ze smogiem.

Czym jest smog?

Smog są to pyły zawieszone i związki organiczne (pyły PM10 i PM 2,5). Dobowy poziom stężeń pyłu PM10 wynosi 50µg/m³, co ważne nie może być przekroczony częściej, aniżeli 35 dni w roku, a średnia roczna może wynosić do 40 µg/m³. Jeśli chodzi o pył PM2,5 jego norma roczna wynosi 25µg/m³. Maski antysmogowe z certyfikatem są dobrym rozwiązaniem w trakcie biegania i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Maski antysmogowe- rodzaje

Na polskim rynku znajduje się wiele masek posiadających odpowiednie certyfikaty. Nie wszystkie jednak z nich odznaczają się identyczną skutecznością. W Internecie można zakupić:

Rodzaje masek antysmogowych

 • maski antysmogowe dla rowerzystów,
 • maski antysmogowe do biegania,
 • półmaski antysmogowe filtrująco-pochłaniające,
 • maski antysmogowe spacerowe.

Jeśli chodzi o rodzaj filtrów, wyróżnić można trzy klasy:

 •  filtry węglowe (F1)– maski przeciwpyłowe wyposażone w taki filtr węglowy skutecznie chronią przed pyłami PM10 oraz PM 2,5.Produkty te wyłapują do 99,9 procenta pyłów o wielkości od 0,1 mikrometra. Co ważne, takie modele stanowią barierę dla wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń. Ponadto, pochłaniają alergeny.
 • filtry klasy HEPA (F2)– wykonane ze szkła spiekanego, ich skuteczność filtracji jest niższa. Filtry hepa wychwytują zanieczyszczenia o rozmiarach powyżej 0,3 mikrometra. Ich zastosowanie daje ochronę na poziomie 97 procent. Warto jednak podkreślić to, iż modele z tym filtrem przepuszczają o 40 procent więcej powietrza, aniżeli filtry węglowe, a więc nadają się zwłaszcza do biegania i uprawiania sportów.
 • filtry hybrydowe (F3)- stanowi połączenie filtra hepa i filtra węglowego. Maski przeciwpyłowe z tym filtrem to produkty najwyższej jakości. Zatrzymują nawet 97% alergenów i pyłów, ponadto powstrzymują cząsteczki od 0,1 mikrometra. Wymienne filtry z oznaczeniem F1 stanowią też ochronę przed tlenkami siarki oraz azotu, a ich żywotność wynosi do 50 godzin.

Certyfikowane maski antysmogowe- najważniejsze kwestie przy wyborze

Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając dany produkt. Oczywiście istotne jest to, aby okazał się on skuteczny w zatrzymywaniu zanieczyszczeń. Musi mieć przy tym odpowiedni certyfikat ce, znak bezpieczeństwa, jak i inne najważniejsze certyfikaty. Ponadto, istotna jest:

Żywotność filtrów i ich dostępność

Filtr posiada z góry określoną żywotność i należy go regularnie wymieniać. Oczywiście, im dłuższa żywotność, tym lepiej, ponadto warto zdecydować się na markę prowadzącą oficjalną dystrybucję w naszym kraju.

Rodzaj zaworków

W zaworkach zlokalizowana jest ruchoma membrana, która w trakcie oddechu otwiera się i zamyka. Zawory umożliwiają lepsze odprowadzenie ciepła, dwutlenku węgla oraz pary wodnej. Zapewniają wygodę użytkowania, jak i przeciwdziałają tworzeniu się nadmiernej wilgoci. W ofercie sklepów znajdują się te sportowe i codzienne. Modele sportowe przepuszczają więcej powietrza i gwarantują dobrą cyrkulację w trakcie aktywności fizycznej.

Rozmiar maski

Niezwykle ważne jest idealne dopasowanie maski antysmogowej. Dzięki temu produkt spełni swoje zadanie i będzie stanowił dobrą ochronę dróg oddechowych. Przeciwpyłowe maski antysmogowe dostępne są w rozmiarze S, M i L. Dla dzieci, kobiet i mężczyzn.

Rodzaj noska

Nosek jest to mała część, która dba o to, żeby maska antysmogowa dobrze przylegała do skóry. Noski elastyczne wykonuje się z nylonu, przez co szczelnie przylegają do nosa. Te sztywne są produkowane z metalu, są elastyczne i można je dowolnie wyginać.

Rodzaj zapięcia

Maskę antysmogową można założyć przy użyciu rzepów lub gumki. Najpopularniejsze są te z zapięciem na rzep, gdyż są bardziej komfortowe w codziennym noszeniu.

Wygląd

W sklepach internetowych znajduje się wiele masek różniących się kolorami i wzornictwem. Każdy może więc wybrać dla siebie idealny produkt, który sprosta jego preferencjom.

Jaką wybrać maskę antysmogową dla dziecka?

Przed zanieczyszczonym powietrzem warto też chronić tych najmłodszych. Produktów dla dzieci znajduje się na rynku wiele i są to rozwiązania w rozmiarze S. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, że płuca małych dzieci nie są jeszcze w pełni rozwinięte, a więc nie należy samodzielnie wybierać masek dla dzieci poniżej 8 roku życia. Przed zakupem trzeba skonsultować się z lekarzem.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat masek antysmogowych?

 • Maski antysmogowe są w stanie pochłaniać nieprzyjemne zapachy dymu tytoniowego,
 • Filtry takich produktów muszą być regularnie wymieniane,
 • W masce może pojawić się wilgoć, jednak jest to naturalne zjawisko,
 • Maski chronią skuteczne przed zanieczyszczeniami powietrza tylko, jeśli są prawidłowo użytkowane, co najważniejsze muszą szczelnie przylegać do twarzy,
 • Należy też pamiętać o regularnym czyszczeniu i konserwowanie masek antysmogowych.

W jaki sposób korzystać z maski antysmogowej?

Maska antysmogowa z wymiennym filtrem jest produktem wielokrotnego użytku. Aby okazała się skuteczna w swoim działaniu, należy wiedzieć, jak ją prawidłowo użytkować.

1. Przed założeniem maski trzeba koniecznie umyć ręce.

2. Następnie maskę przykłada się do twarzy, tak aby element blaszki był założony na nos, natomiast paski znalazły się pod uszami z tyłu głowy. Trzeba też zapiąć rzepy, dopasowując naciągnięcie maski, a jeśli produkt ma uchwyty na uszy, to też trzeba je założyć.

3. Maska musi idealnie dolegać do skóry twarzy, zacisk nosowy musi być uszczelniony, a pomiędzy powierzchnią maski a twarzy nie mogą występować przerwy.

4. Co ważne, w trakcie korzystania z maski nie należy jej dotykać, a jeśli do tego dojdzie, trzeba koniecznie wymyć ręce.

Chcąc zdjąć maskę z twarzy, należy zrobić to, zaczynając od tyłu, trzymając za paski z rzepem. W następnym kroku należy ją i filtr zdezynfekować i odłożyć, po czym wymyć ręce.

Kto powinien nosić maskę antysmogową?

Według specjalistów maska antysmogowa przyda się wszystkim osobom przebywających w zanieczyszczonych miastach. Ponadto, warto rozważyć jej zakup w przypadku:

 • podróżowania komunikacją miejsca,
 • alergii na pyłki,
 • zapalenia zatok,
 • uprawiania sportu na świeżym powietrzu,
 • przemieszczania się zatłoczonymi ulicami miast,
 • spędzania urlopu czy wyjazdu służbowego w miejscu silnie zanieczyszczonym,
 • pracowania na obszarach, które odznaczają się wysokim poziomem zapylenia,
 • przeziębienia, aby ochronić inne osoby przed możliwym zarażeniem.

Dlaczego warto nosić maski antysmogowe?

Maski antysmogowe przeciwdziałają wdychaniu szkodliwych zanieczyszczeń powietrza, które mogą skutkować alergiami i schorzeniami płuc.  Warto pamiętać, że długotrwałe przebywanie w silnie zanieczyszczonym miejscu może skutkować nawet rozwinięciem się astmy. Wdychanie czystego powietrza sprzyja spokojnemu snu i zwiększa pojemność płuc. Maski antysmogowe stanowią też świetną ochronę przed bakteriami oraz grzybami. Według przeprowadzonych badań smog oddziałuje negatywnie na mózg, płuca i serce. Wysokiej jakości maseczki antysmogowe z certyfikatami ma w swojej ofercie firma Twplast. Co ważne, jest to Polski producent masek ochronnych, który proponuje też swoim klientom wiele innych produktów ochraniających drogi oddechowej.

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści