TW Plast - producent masek medycznych i ochronnych

Jakie są rodzaje maseczek ochronnych? Maski medyczne? [WYJAŚNIAMY]

Maski ochronne przyczyniają się do redukcji transmisji wirusa, ograniczając rozprzestrzenianie się patogenu drogą kropelkową. Niestety, wiele osób osłania twarz innymi rzeczami, na przykład chustką czy szalikiem, co nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty higieniczne. Maski ochronne, zwłaszcza te ze specjalnymi filtrami, chronią przed zachorowalnością w ok. 98%.

Covid-19 przedostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a więc należy zakrywać twarz i nos, zwłaszcza jeśli osoba posiada objawy zakażenia (kaszel). Sprawdzamy, które z masek typu medycznego i tradycyjnego są w stanie najefektywniej zabezpieczać ludzki organizm przez patogenami.

Czym są maski ochronne?

Maski ochronne na usta i nos są podstawowym, obok dezynfekcji i zachowywania dystansu społecznego, sposobem ograniczania rozprzestrzeniania się różnych patogenów chorobotwórczych, w tym koronawirusa SARS-CoV-2.

Fizyczna bariera w postaci materiałowego zabezpieczenia w niektórych krajach stosowana jest już od dawna (np. w Japonii), to jednak ogólnoświatowa pandemia COVID-19 wywołała globalne zmiany, które poskutkowały większą potrzebą zaopatrywania społeczeństwa w higieniczne środki ochrony osobistej.

Maski chirurgiczne i maseczki ochronne – dlaczego chronią?

Maseczka ochronna stanowi barierę, która utrudnia transmisję i przesiąkanie patogenów zarówno na zewnątrz, jak i bezpośrednio do dróg oddechowych człowieka. Podczas oddychania, rozmowy czy uprawiania sportu nieustannie wydychane są zarazki. Z niektórymi szkodliwymi patogenami organizm nie potrafi sobie poradzić, dezaktywując ich aktywność jeszcze w początkowej fazie kontaktu.

Maska chirurgiczna jako ochrona przed wirusami

Wirusy takie jak SARS-CoV-2 są odporne na związki odkażające, które człowiek produkuje m.in. w ślinie. Maska chirurgiczna, bawełniana czy ochronna ma za zadanie zmniejszyć ryzyko ingerencji wirusa do organizmu. Maski ochronne zwłaszcza te złożone z trzech warstw włókniny polipropylenowej, stosowane według wskazań producenta, spełniają efektywnie ograniczają przesiąkanie patogenów.

Maseczki – nie tylko ochrona, ale i wygoda używania jest istotna

Maseczki medyczne dostępne są na rynku w bardzo szerokiej ofercie, co pozwala na zakup pożądanego modelu z właściwym filtrem. Ich zastosowanie jest konieczne dla ochrony własnego zdrowia. Maski chirurgiczne nie wymagają prania, gdyż są jednorazowe i tym samym wygodne w stosowaniu.

Warto jednak podkreślić, że oprócz walorów higienicznych maski i półmaski muszą być wygodne dla użytkownika. Najlepiej, jeśli nie uwierają w uszy, ani nie są zbyt mocno wżynające się w skórę (wybierajmy te, które posiadają wygodne gumki). Użytkowanie masek niekoniecznie jest przyjemne, ale nie powinno być z drugiej strony katorgą.

Maseczki ochronne – przegląd gamy produktów i ich zastosowanie

Prezentujemy kategorie i podkategorie maseczek ochronnych, które są najczęściej dostępne w sklepach i cechują się poprawnymi parametrami zabezpieczającymi. Jaką maseczkę ochronną wybrać?

Maski medyczne typ II – charakterystyka

Maski medyczne trzywarstwowe Typu II zostały stworzone zgodnie z normą EN 14683. Według badań dają gwarancję skuteczności w ok. 98% przed transmisją koronawirusa w najbliższym otoczeniu. Jednocześnie zapewniają użytkownikowi swobodę oddychania.

Produkt ten jest stosowany przez personel medyczny – w tym chirurgów. Maseczki chirurgiczne dają wysoką pewność ochrony przed bakteriami i wirusami. Ważne jest regularna zmiana maseczek po określonym czasie. Dopasowanie maseczki do swoich potrzeb gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Maska medyczna typ II – wygoda stosowania

Produkt idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy oraz nie podrażnia skóry. Maseczki ochronne pakowane są najczęściej po dziesięć sztuk, dzięki czemu konsument posiada dostateczny zapas w sytuacjach awaryjnych. I tym samy niweluje ryzyko zakażenia wirusami, w tym Sars Cov II. I z tego względu każdy powinien być zobowiązany do ich noszenia. Maseczka medyczna jest swego rodzaju środkiem ochrony osobistej a przede wszystkim zdrowia. Typ II nie zapewnia jednak skutecznej ochrony przed tzw. rozpryskami.

Maseczki medyczne Typ II Junior

Maseczki medyczne Typu II przeznaczone są dla dzieci i gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, dzięki spełnieniu ustalonych norm. Oferują wysoką skuteczność w przeciwdziałaniu przedostawania się szkodliwych substancji do układu oddechowego. Drogi oddechowe dzieci są szczególnie podatne na różnego rodzaju choroby, zwłaszcza w czasie obniżonej odporności. Jednorazowe maseczki bawełniane zapobiegają przenikaniu bakterii drogą kropelkową, dzięki pełnej szczelności przed zanieczyszczeniami oraz odpowiedniemu systemowi filtracyjnemu.

Produkty dla najmłodszych – maska junior

Noszenie maseczek i stosowanie się do zaleceń producenta daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Zalecany czas noszenia produktu to jedna godzina. Jest to optymalny czas dla posiadania pełnej ochrony.

Maseczki chirurgiczne są dostępne w atrakcyjnej cenie, w związku z czym nadają się do stosowania jednorazowego (nie powinny być używane wielokrotnie, a już na pewno nie po wcześniejszym włożeniu ich do spodni czy kurtki).

Maski medyczne trzywarstwowe Typ IIR

Jednorazowe maski medyczne trzywarstwowe Typ IIR są najpopularniejszym produktem na rynku europejskim. Odznaczają się bardzo dużym poziomem filtracji . Skutecznie chronią przed chorobotwórczymi bakteriami wnikającymi przez błony śluzowe. Oferowane maski wykonywane są z dwóch warstw włókniny PP (polipropylenowej) oraz tkaniny filtracyjnej Metblown.

Efektywny filtr zabezpieczający

Maski dają fizyczną barierę przed przedostawaniem się bakterii oraz wirusów i tym samych ochraniają drogi oddechowe. Szkodliwe cząsteczki nie przedostają się do nosa ani przez buzię dzięki filtrze Typ IIR. Jeśli chodzi o rozróżnienie typów maseczek, to maseczki posiadające oznaczenie IIR charakteryzują się największą ochroną i z całą pewnością mogą być polecone dla użytkowników.

Półmaski filtrujące – kategorie FFP2 NR

Półmaski składają się z wysokiej klasy materiału o właściwościach filtrujących. Maski ochronne tego typu przeznaczone są do efektywnej ochrony dróg oddechowych przed nietrującymi ciekłymi i stałymi cząsteczkami. Chodzi tutaj między innymi o płyny, aerozole, dymy czy tez mgły smogowe. Maski antysmogowe zapewniają skuteczną ochronę i są swego rodzaju barierą ochronną.

Charakteryzują się wygodą w noszeniu i są neutralne dla skóry głowy. Maseczki FFP2 są skuteczne przez około osiem godzin noszenia. Doskonale sprawdzą się u osób pracujących, które w dobie pandemii koronowirusa zapewniają bezpieczeństwo. Maski ochronne Model F

Maski jako produkty przeciwpyłowe i przeciwwirusowe

Maska ochronna profilowana Model F idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy użytkownika. W znacznym stopniu podnosi to komfort ich używania. Maseczki antywirusowe posiadają filtr FFP2 i są doskonałą barierą dla przedostawania się drobnoustrojów do naszego organizmu. Maseczki bawełniane bardzo przylegają do twarzy zakrywając szczelnie twarz.

Zalety stosowania maseczek ochronnych

Podstawowymi zaletami stosowania maseczek są:

  • ochrona przed wirusami i bakteriami,
  • ochrona przed Covid-19,
  • wygoda stosowania,
  • ochrona najmłodszych,
  • poczucie bezpieczeństwa,
  • neutralny wpływ na zdrowie (aspekt długotrwałego używania),
  • przystępna cena.

Wysoka jakość wykonania i bezpieczeństwo

Maseczki ochronne oferowane przez producenta dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego konsumenta. Spełniają wysokie normy oraz zapewniają poczucie bezpieczeństwa. W dzisiejszym świecie jesteśmy narażeni na coraz większą liczbę krążących wirusów i bakterii. Noszenie maski obniża ryzyko zachorowania na COVID-19.

Bez noszenia maseczek człowiek jest bardziej narażony na zanieczyszczenia i szkodliwe patogeny. Maseczki ochronne wykonane z bawełny są bardzo komfortowe w noszeniu. Maski chirurgiczne dostępne w flowpackach po dziesięć sztuk oraz kartonikach od dwudziestu do pięćdziesięciu zapewniają zapas na długi czas.

Jak znaleźć najlepsze produkty ochronne?

Sprawdź które modele produktów ochronnych najefektywniej sprawdzą się w Twoim przypadku. Ekonomicznym sposobem na zakup odpowiednich masek są sklepy internetowe. Cechują się one mniejszą marżą producencką, niż jest to w przypadku m.in. punktów aptecznych czy stacji benzynowych. Zobacz w twojej przeglądarce internetowej, które oferty są w tym momencie najlepsze.

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści