Producent maseczek TW Plast oferuje maseczki medyczne i maseczki ochronne

Powrót do maseczek w pomieszczeniach zamkniętych?

Z dnia na dzień rośnie liczba osób zarażonych wirusem COVID-19. Rośnie niepokój z wystąpieniem ewentualnej kolejnej fali zachorowań jesienią. Minister zdrowia Adam Niedzielski uspokaja opinię publiczną. Twierdzi, że najistotniejsze jest to, że odsetek hospitalizacji zmniejsza się z każdą kolejną falą. Oznacza to, że COVID-19 powoduje coraz mniej szkód w naszych organizmach i tym samym nie jest już tak groźny. Coraz rzadziej pacjenci wymagają podłączenia do respiratora i dzięki temu nawet w przypadku hospitalizacji, trwa ona krócej. Na dzień 12 lipca 2022 stan osób podłączonych do respiratora nie przekraczał 20 osób. Hospitalizowanych natomiast było 540 pacjentów chorych na COVID-19. Ponadto, minister zdrowia zapewnił, że jesienią nie nastąpi ponowne zamykanie siłowni, restauracji i innych miejsc. Nie spodziewa się też ograniczeń w przyjęciach do szpitali i żadnych ograniczeń w miejscach pomocy medycznej. Zaleca się jednak już od teraz, aby osoby starsze zakładały maseczki w pomieszczeniach zamkniętych w miejscach publicznych. Dyrektor generalny WHO zaalarmował rządy wszystkich krajów i apelował o wdrożenie pewnych restrykcji.

Maseczki ochronne

Aktualnie w Polsce nie mamy obowiązku zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Sytuacja epidemiczna uspokoiła się wiosną na tyle, że zniesione zostały wszelkie obostrzenia. Początkowo zniknął obowiązek zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu, a następnie przestaliśmy zakładać maseczki w miejscach publicznych w zamkniętych pomieszczeniach. Wcześniej każde wyjście do sklepu wiązało się z koniecznością użycia maseczki ochronnej. Maski chroniły nas przed zanieczyszczeniami oraz wszelkimi drobnoustrojami. Sami nie jesteśmy w stanie się przed nimi uchronić, ponieważ są niewidoczne dla oka. Na rynku pojawiło się kilka rodzajów maseczek i różnią się one stopniem ochrony przed wirusami i bakteriami. Nie wszystkie maseczki mają bowiem takie samo przeznaczenie i w tego właśnie powodu używa się ich w różny sposób. Wiele osób mimo braku obowiązku noszenia maseczek, nadal ich używa dla własnego bezpieczeństwa i komfortu psychicznego.

Rola maseczek ochronnych

Stosowanie maseczek ochronnych jest bardzo istotne, jeśli chcemy uniknąć przenoszenia wirusów drogą kropelkową. Bakterie przenoszą się drogą kropelkową i założenie maseczki znacznie ogranicza im możliwość przemieszczania się z człowieka na człowieka. Osoba zarażona wirusem COVID-19 kaszląc i kichając rozsiewa wirusa na osoby przebywające w pobliżu. Jeżeli osoba chora nie zasłoni ust i nosa, to wirus może się rozprzestrzeniać nawet na osoby znajdujące się w odległości kilku metrów. Wobec tego, przebywając w dużym skupisku ludzi jest spore ryzyko zarażenia się. Nawet nie będziemy wiedzieli kto nam przekazał jednostki chorobowe. Ponadto, osoba zarażona nie musi nawet kaszleć i kichać, by zarazić. Nawet podczas mówienia z naszych ust wydobywają się niewidocznie kropelki. Wiele osób przechodzi zakażenie zupełnie bezobjawowo i nawet nie wiedząc, że mogą zarażać osoby w swoim otoczeniu. 

Maseczka ogranicza rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w postaci kropelek. Przenoszenie ich na inne osoby staje się wtedy znacznie ograniczone. W przypadku gdy zarówno osoba chora, jak i osoba zdrowa mają założone maseczki ochronne, to droga wirusa staje się utrudniona. Mamy przecież podwójną ochronę. Kropelki zarażonej wydzieliny zatrzymują się częściowo na materiale maski ochronnej osoby zdrowej. Dzięki temu wdychanie wirusów do swoich dróg oddechowych jest znacznie zminimalizowane. Wirus SARS CoV-2 nie jest widoczny gołym okiem i nie zawsze wiemy, że mamy styczność z osobą chorą. Niektóre osoby przechodzą tę chorobę bezobjawowo. Ponadto, zarażanie innych i rozprzestrzenianie często zaczyna się przed pojawieniem się jakichkolwiek objawów choroby. Osób, które nie kaszlą i nie kichają nie traktujemy jako zagrożenie. Nie widzimy wtedy, że choćby podczas rozmowy lub zwykłego oddychania z ust i nosa chorego wydostają się drobinki wirusa o charakterze chorobotwórczym. Noszenie masek ochronnych znacznie redukuje transmisję koronawirusa. Szacuje się, że ryzyko zakażenia zmniejsza się nawet o połowę.

Jednorazowe maseczki chirurgiczne

Najbardziej popularne w społeczeństwie są jednorazowe maseczki chirurgiczne. Ich rolą jest filtrowanie powietrza, poprzez stwarzanie realnej bariery pomiędzy naszymi błonami śluzowymi, a zagrażającymi nam zanieczyszczeniami. Bakteria kierowane w naszą stronę mają wtedy zablokowaną drogę i niekoniecznie mogą do nas dotrzeć. Maseczki tego typu są wygodne, ponieważ po jednym użyciu możemy je wyrzucić. Jeżeli mamy na sobie taką jednorazową maseczkę, to zapewniamy sobie ochronę przed większymi cząsteczkami wirusa. Stanowią one bardzo skuteczną barierę. Ze względu na konieczność ich ciągłej wymiany na nowe, najlepiej kupować je w dużych opakowaniach. Wtedy wystarczą nam na dłużej. Warto zawsze mieć przy sobie kilka maseczek. Mimo, że aktualnie nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa, to gdy znajdujemy się w zatłoczonym miejscu, warto się zabezpieczyć. Nigdy nie wiemy jakimi osobami się otaczamy, będąc w miejscu publicznym.

Maseczki niemedyczne 

Maseczkami niemedycznymi nazywamy te, które są wykonane z jednej lub kilku warstw materiału bez atestacji. To znaczy, ze nie zostały one poddane żadnym regulacjom i tak naprawdę nie wiemy jaka jest ich skuteczność. Nie zostało zbadane jaka jest przepuszczalność drobnoustrojów. Zdecydowanie zapewniają mniejszą ochronę niż maseczki z atestem. Na plus działa na pewno to, że są wielorazowe i można je prać. Z całą pewnością można stwierdzić, że na pewno nie są bezużyteczne. Jakakolwiek forma zasłonięcia nosa i ust jest lepsza niż żadna. Ważne też, aby zasłonić się dość szczelnie i zakryć zarówno usta, jak i noc. Samo zasłanianie ust nie jest wystarczająco efektywne. 

Półmaski filtrujące (maseczki FFP2 i FFP3)

Są to produkty o specjalnym przeznaczeniu. Zostały stworzone właśnie po to, aby chronić nas przed przenoszeniem wirusów drogą kropelkową. Posiadają cechy filtrujące i zapewniają nam najwyższy poziom ochrony jaki możemy uzyskać. Ściśle przylegają do skóry twarzy, powodując, że nasze drogi oddechowe i błony śluzowe zostają szczelnie zabezpieczone. Są przeznaczone przede wszystkim dla personelu medycznego. To właśnie osoby pracujące w placówkach ochrony zdrowia są najbardziej narażone na kontakt z wirusem. Maseczki FFP2 i FFP3 zapewniają oczyszczanie powietrza. Dzięki temu osoba, która używa takiej maseczki wdycha zdecydowanie czystsze powietrze. Drobnoustroje zostają zatrzymane w maseczce dzięki systemowi filtracji. Powoduje to, że do naszych dróg oddechowych nie docierają cząsteczki wirusa. Oczywiście nic nie daje nam 100% ochrony, ale jest to zdecydowanie dobry sposób na zminimalizowanie ryzyka zachorowania. Taka prosta profilaktyka daje nam dużą szansę na to, że nie zarazimy się koronawirusem

Maseczki N95 

Zapewniają podobny poziom zabezpieczenia jak maski FFP2. Są w stanie zatrzymać cząsteczki o średnicy do 0,5 mikrometra. Nie powinno się ich stosować długotrwale, ponieważ ich nadużywanie może doprowadzić do pojawienia się problemów z oddychaniem. Na dłuższą metę będzie to po prostu szkodliwe dla zdrowia i niebezpieczne dla niektórych osób. Zatem koniecznie stosujmy je zgodnie z zaleceniami producenta.

Sprawdzone sklepy z maseczkami

Firma TW Plast zajmuje się dystrybucją maseczek na skalę światową. Dzięki temu producent kładzie ogromny nacisk na komfort stosowania maseczek. Noszenie maski ochronnej ma być nieinwazyjne i możliwie mało uciążliwe. Prawidłowe stosowanie maseczek ma wpływ na zdrowie i życie wielu osób. Pamiętajmy, że covid to nie tylko choroba, ale także występujące po niej liczne powikłania.

Powrót do maseczek ochronnych

Obecnie w Polsce nie musimy nosić maseczek ochronnych. Tak naprawdę większość krajów na świecie jest wolna od jakichkolwiek obostrzeń. W obliczu ostatnich wydarzeń wraca jednak dyskusja o tym, czy nie przywrócić pewnych restrykcji. Patrząc na aktualne liczby dotyczące liczby chorych raczej nie powinniśmy mieć żadnych złudzeń. COVID-19 nadal jest obecny w społeczeństwie na całym świecie i nie zniknie tak szybko. Po okresie względnego spokoju znowu wracamy do większej liczby zachorowań. Wobec tego prawdopodobnie już niedługo, a najpóźniej jesienią wróci obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Tak naprawdę jest to dobry pomysł. Maseczki chronią nas nie tylko przez zakażeniem koronawirusem, ale też przez innymi infekcjami. Często słyszy się, że dzięki maseczkom mniej chorowaliśmy i byliśmy mniej narażeni na różnego rodzaju przeziębienia. 

Na pewno jeśli w naszym kraju pojawi się kolejna duża fala zakażeń COVID-19 to nakaz używania maseczek ochronnych powróci. Warto więc już teraz pomyśleć w zaopatrzeniu się w maseczki ochronne. Aktualnie ich ceny są niższe, ponieważ zmniejszył się na nie popyt. W najbliższym czasie znowu zapotrzebowanie wzrośnie i tym samym ceny będą z pewnością dużo wyższe.

Ochrona i bezpieczeństwo

Maseczka ochronna, aby dawała nam odpowiednią ochronę i była skuteczna musi być prawidłowo założona, a ponadto musi przylegać do naszej twarzy. Maseczki ochronne są podstawowym i stosunkowo niedrogim narzędziem służącym do walki z wszelkimi drobnoustrojami. Ważne zatem, aby używać sprawdzonych produktów i kupować je w dobrych miejscach. Nasze zdrowie powinno być priorytetem. To do nas należy decyzja, czy używać będziemy maseczek jednorazowego czy wielokrotnego użytku. Najważniejsze, aby zakładać maseczkę w prawidłowy sposób. Nawet najlepsza maseczka nie będzie skuteczna, jeśli źle ją założymy. Bezpieczeństwo jest szczególnie istotne.

Maski ochronne są nieocenione w przerywaniu transmisji wirusa COVID-19. Koronawirus, aby istnieć musi mieć się na kogo przenosić. Jest on przekazywany drogą kropelkową z osoby chorej na zdrową. Osoba chora rozsiewa wirusa nie tylko podczas kichania i kaszlenia, ale też przy zwykłym mówieniu. Maseczka powoduje, że niewidoczna wydzielina jest o wiele mniejsza. Maski ochronne są niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

Zapraszamy Cię do kontaktu z nami. Z chęcią odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści