tlen inhalacyjny czyli medyczny od producenta

OxyWatt czyli Tlen w puszce

Tlen medyczny znany jest też jako tlen inhalacyjny. Mówiąc najprościej, jest to tlen skondensowany w puszcze. Jego posiadanie ma wiele zalet i sprzyja regeneracji po treningu. Dlatego właśnie PRAESIDIUM OxyWatt od TW Plast cieszy się tak dużą popularnością wśród sportowców. Warto mieć go zawsze przy sobie. Jest to tym bardziej proste, ze względu na jego niewielki rozmiar i poręczne opakowanie.

PRAESIDIUM OxyWatt to aż 95% czystego tlenu inhalacyjnego. Ponadto, tlen ten ma w sobie dodatek w postaci naturalnego aromatu orzeźwiającej mięty, jodu lub soczystego grejpfruta. Wybór należy do użytkownika. Każdy z trzech wariantów tlenu jest równie skuteczny.

Polski producent – TW Plast

TW Plast jest wiodącym producentem z branży opakowań. W szerokiej ofercie posiada folię stretch oraz opakowania foliowe. Firma z roku na rok poszerza swoją działalność i wprowadza do oferty coraz bardziej innowacyjne produkty. Od niedawna jej asortyment został poszerzony o takie produkty jak tlen w puszcze oraz maseczki ochronne. Są to produkty dobrej jakości.

Ponadto, personel firmy dba o obsługę klientów na najwyższym poziomie. W razie jakichkolwiek wątpliwości można się zwrócić z pytaniem o pomoc. Z pewnością otrzymamy wyczerpującą odpowiedź. Co ważne, wszystkie produkty sprzedawane przez TW Plast przechodzą szereg profesjonalnych testów, świadczących o tym, że produkty te są całkowicie bezpieczne dla użytkowników. Ponadto, nie są one szkodliwe dla środowiska naturalnego i otoczenia.

PRAESIDIUM OxyWatt – tlen w puszce

Oxywatt ma zawartość 95% czystego tlenu inhalacyjnego. Dzięki temu, że zawiera naturalny aromat jodu, orzeźwiającej mięty lub soczystego grejpfruta, jest przyjemny w stosowaniu. OXYWATT to 5 litrów tlenu, sprężonego pod ciśnieniem 10 barów.

Taka formuła pozwala na pomieszczenie w niewielkiej puszce (0,5L) tak dużej ilości tlenu. Dzięki poręcznemu opakowaniu, tlen zawsze możemy mieć przy sobie. Pozwoli nam to na większy komfort życiowy. Duża kompresja tlenu w tak małej puszce pozwala na wielokrotne korzystanie. Tlen inhalacyjny jest ceniony za szybkość reakcji.

Nowoczesna technologia zastosowana w tlenie PRAESIDIUM OxyWatt pozwala na dużą kompresję gazu w jednym opakowaniu. Do produkcji tego innowacyjnego produktu wykorzystano niemieckie zawory oraz nowość, jaką stanowią szwajcarskie pojemniki z powłoką antybakteryjną.

Maska do podaży tlenu w puszce została zaprojektowana tak, aby użytkowanie było bezpieczne i komfortowe. Dzięki niej ciśnienie ulega obniżeniu i tlen inhalacyjny jest gotowy do podawania pacjentowi. Szybkość reakcji często jest kluczowa dla pacjenta, który znalazł się w stresującej sytuacji.

Dlatego właśnie odpowiednia podaż produktu jest tak istotna. Skomplikowane opakowanie i trudny do użycia mechanizm spowodowałby, że produkt nie spełniałby swojej funkcji. W użytkowaniu OXYWATT chodzi o szybkie działanie, aby niedobór tlenu został uzupełniony natychmiast. Drogi oddechowe powinny szybko otrzymać odpowiednią ilość tlenu. Dzięki temu szybko poprawi się krążenie krwi i powoli zniknie uczucie zmęczenia.

PRAESIDIUM zawiera w sobie naturalne składniki. Jest to 95% czystego tlenu, 5% gazu obojętnego i naturalny olejek do wyboru (mięta, jod lub grejpfrut)

Tlen inhalacyjny – cechy produktu

  • Najważniejszym składnik to 95% substancji czystego tlenu. Sprawia to, że produkt jest naturalny. Tym samym jest bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje dodatkowych dolegliwości.
  • Tlen inhalacyjny może też służyć jako inhalator. Niewielka butelka, w której skoncentrowana jest tak duża ilość naturalnego tlenu, daje ogromną wydajność i dzięki temu wystarcza na wielokrotne stosowanie. Nie trzeba się martwić, że po jednym użyciu puszka będzie pusta. Co ważne, w kryzysowej sytuacji wystarczy niewielka ilość dostarczonego do organizmu tlenu, aby poczuć się lepiej. Dużym atutem OXYWATT jest możliwość podawania go w warunkach domowych. Nie trzeba do tego pomocy medycznej, ani nawet pomocy drugiego człowieka. Należy zachować spokój i powoli doprowadzić do użycia puszki z tlenem. Nie jest to skomplikowany proces.
  • Tlenu w puszce używają sportowcy, ponieważ niejednokrotnie po wytężonym treningu organizm jest wycieńczony i niedotleniony. Potrzebna jest wtedy zwiększona ilości tlenu w organizmie. Takie działanie pozwoli na przygotowanie organizmu do kolejnych wysiłków.
  • Regularne stosowanie tlenu inhalacyjnego jest w stanie poprawić pamięć i odbudować czujność osób przewlekle chorych. Jest to bardzo ważne dla osób, które powoli tracą sprawność umysłową i nie mogą sobie z tym psychicznie poradzić. OXYWATT daje szanse na poprawę stanu swojego umysłu. Tlenoterapia może zredukować poziom stresu oraz znacznie poprawić koncentrację.
  • Tlen może pomóc w zasypianiu i ogólnie w walce z bezsennością. Niejednokrotnie nasz zły nastrój wynika z nieprzespanej nocy. Czasem nawet nie wiemy, że spaliśmy źle. Jakość snu jest bardzo istotna w leczeniu wielu innych schorzeń. Długotrwałe niewyspanie wpływa na cały nasz organizm. Mogą się pojawić objawy fizyczne w postaci chronicznego zmęczenia. Poza tym zdarzają się stany depresyjne.
  • Nasz organizm to bardzo złożona sprawa i wiele funkcji jest ze sobą połączonych. Pamiętajmy, że jeśli jeden aspekt naszego zdrowia sprawia problemy, to w krótkim czasie może zacząć oddziaływać na inne nasze funkcje życiowe. Stosowanie OXYWATT z czasem zmniejsza senność oraz poprawia jakość naszego snu, poprawia pamięć i redukuje uczucie zmęczenia. Dzięki temu zyskujemy nowe źródło energii
  • Tlen inhalacyjny to przede wszystkim komfortowy w użyciu i bezpieczny produkt. Bardzo ważny jest fakt, że może być stosowany u osób cierpiących na duszności. Stosuje się go nawet u osób, które mają niewielkie problemy z oddychaniem. Z powodzeniem stosują go osoby cierpiące na astmę.
  • Tlenoterapia ma na celu wspomaganie nasz układu krążenia i pomaganie w optymalnej pracy mózgu. Tlen wspomoże system immunologiczny i będzie brał czynny udział w procesie metabolizmu
  • Tlen medyczny to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy skutecznie zastąpić butle z tlenem, ponieważ zawsze możemy go mieć ze sobą i szybko poradzić sobie z choćby chwilową niewydolnością oddechową
  • Zagrożenie, o którym należy pamiętać w trakcie stosowania tlenu to ogień. Tlen inhalacyjny w sprayu jest łatwopalny, dlatego też nie powinniśmy go używać w pobliżu ognia.

Jak działa tlen inhalacyjny?

Wprowadzenie do naszego życie inhalacji spowoduje, że krótki okres czasu wystarczy, aby znacznie zwiększyło się dotlenienie wszystkich naszych komórek. Dzięki zwiększonej ilości tlenu zauważymy poprawę naszego samopoczucia i ustąpią objawy ciągłego zmęczenia. Podanie tlenu szybko uspokaja puls. Nasz organizm w końcu będzie miał szansę wypocząć. Jeżeli dużo trenujemy, to podanie tlenu zapewni znacznie szybszy powrót do optymalnej formy po kontuzji.

Nasze oddychanie wejdzie na o wiele wyższy poziom i zmieni się jakość naszego życia. Dotlenienie pomaga w regeneracji mięśni. Wszystkie te czynniki znacząco wpłyną na poprawę samopoczucia. W dość krótkim czasie ustąpić powinny objawy przewlekłego zmęczenia i ciągłego wyczerpania organizmu. Powinien się też znacznie ustabilizować nasz nastrój. Pozbędziemy się ciągłej huśtawki, wynikającej z życiowego dyskomfortu. W końcu będziemy się mogli skupić na sobie, bez obaw, że będzie nam brakowało tlenu. Prawidłowe dotlenienie wszystkich naszych komórek pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Tlenu ułatwia zasypianie i powoduje, że sen jest głębszy i daje nam więcej regeneracji. Dzięki temu budzimy się w lepszym nastroju. Częstym problemem bywa bezdech senny. Schorzenie to potrafi uprzykrzyć życie nie tylko osobie, która na nie cierpi, ale też domownikom. Dzięki odpowiedniej ilości tlenu podanej przed snem, można tego uniknąć.

Natlenienie ma znaczący wpływ na migreny. Tlenoterapia może doprowadzić do zniwelowania tych problemów lub złagodzenia objawów. Ból głowy potrafi znacząco utrudnić nam życie i niejednokrotnie odbiera nam przyjemność z wielu chwil.

Ponadto, odpowiednio natleniony organizm będzie lepiej zapamiętywał wiele rzeczy i łatwiej mu będzie się skoncentrować na tym, na czym powinien. Warto kontrolować natlenienie organizmu w okresie intensywnej pracy lub wytężonej nauki przed egzaminami. W przypadku odczuwalnych problemów z przyswajaniem wiedzy warto sprawdzić poziom natlenienia. Często stanowić to będzie receptę na nasze problemy.

Tlenoterapia tak naprawdę może przydać się każdemu. Dotyczy to zwłaszcza osób żyjących w mieście, gdzie niestety jest za mało zieleni do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Podawanie sobie tlenu w puszce wspiera naturalne procesy detoksykacji, dzięki czemu pomaga ciału radzić sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami obecnymi w miejskim powietrzu. Największym problemem bywa smog, który ma bardzo negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Tlen pozytywnie wpływa na skórę. Jeżeli mamy go w sobie za mało mogą się nawet pojawić problemy skórne. Dotleniony organizm od razu zmienia swój wygląd. Skóra jest bardziej błyszcząca i wygląda o wiele zdrowiej.

Przeciwskazania do używania tlenu w puszce

Osoby, które cierpią na choroby przewlekłe (takie jak na przykład astma lub problemy z oddychaniem potwierdzone przez lekarza) powinny się skonsultować z lekarzem przed przystąpieniem do tlenoterapii. Nie należy też stosować tlenu jeśli mamy gorączkę nieznanego pochodzenia, cierpimy na choroby ucha środkowego lub mamy stwierdzone problemy z układem krążenia. Lepiej nie ryzykować i powstrzymać się wtedy chwilowo od tlenoterapii.

Wyklucza się też stosowanie tlenoterapii przy poważnych urazach klatki piersiowej i po zabiegach chirurgicznych, które były wykonywane w obrębie ciała.

Tlen inhalacyjny Oxygen – pojemność

Inhalator tlenowy Oxygen 4,5 l zawiera w jednym poręcznym opakowaniu 99,5% czystego tlenu. Skondensowanie go w niewielkiej puszce, o łącznej pojemności 4,5 litra pozwala na wygodne korzystanie z niego w każdej kryzysowej sytuacji. Ilość tlenu zawarta w takim opakowaniu wystarcza nam na około 35 wdechów, które to powinny trwać około 2 sekundy każdy.

Inhalacje są pomocne i skuteczne w leczeniu niektórych dolegliwości układu oddechowego. Koncentrator tlenu sprawdza się u osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza tych trenujących ponadprzeciętnie dużo.

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści