tlen inhalacyjny w puszce

Tlen inhalacyjny

Tlen inhalacyjny wykorzystywany jest do przeprowadzania tlenoterapii w domu. Nie musimy się udawać do szpitala ani żadnej innej placówki medycznej. Wszystko możemy wykonać w domowym zaciszu. Tlenoterapia pozwala na poprawę komfortu życia. Jest bardzo skuteczna w walce z bezsennością. Tlen dostarczany do organizmu jest w stanie nas uspokoić i poprawić krążenie krwi. Ponadto, wspomaga działanie naszego sytemu immunologicznego i produkcję hormonów. Przebieg tlenoterapii będzie odmienny w zależności od schorzenia, z którym chcemy walczyć. Przepływ i sposób stosowania tlenu będzie ustalany indywidualnie i decyduje o tym lekarz.

Dlaczego warto korzystać z tlenoterapii?

Tlen medyczny jest skuteczny, ale powodzenie terapii zależne jest od tego, czy została odpowiednio dobrana. Pacjent przebywający w warunkach domowych powinien z niej korzystać możliwie jak najdłużej w ciągu każdego dnia. Istotny jest też nasz tryb życia.

Zdecydowanie warto utrzymywać organizm w dobrej formie, poprzez prowadzenie codziennej aktywności fizycznej. Osoby będące w procesie leczenia tlenoterapią powinny unikać posiłków tłustych. Ma to istotne znaczenie w procesie metabolizmu.

Korzyści wynikające z tlenoterapii:

 • poprawa sprawności psychofizycznej
 • zniwelowanie zaburzeń oddychania
 • lepsze samopoczucia chorego,
 • skuteczna walka z bezsennością
 • lepiej dotlenione organy wewnętrzne 

Tlen inhalacyjny

Tlen inhalacyjny to inaczej tlen medyczny. Przeważnie występuje w puszce, w której to został sprężony. Taki koncentrator tlenu może szybko pomóc nam po dużym wysiłku fizycznym. Zawiera w sobie aż 95% tlenu w czystej postaci. Tlen medyczny jest często używany przez osoby cierpiące na bezdech senny. Bywa bardzo pomocny w leczeniu tego typu schorzeń. Przynosi natychmiastową ulgę i pozwala normalnie funkcjonować.

Tlen regeneracyjny PRAESIDIUM OxyWatt

Oxywatt to tlen o zawartości 95% czystego tlenu inhalacyjnego. Zawiera naturalny aromat
orzeźwiającej mięty i soczystego grejpfruta. Posiada też w swoim składzie dodatek jodu. OXYWATT zawiera 5 litrów tlenu, który jest sprężony pod ciśnieniem aż 10 barów.

Dzięki temu mieści się w lekkiej i poręcznej puszce o pojemności 0,5 L. Tak naprawdę, taki tlen inhalacyjny w puszce możemy mieć zawsze przy sobie. Wiele osób czuje się o wiele bardziej bezpiecznie i komfortowo mając tlen medyczny przy sobie.

Taka duża kompresja gazu jest możliwa dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii. W tlenie regeneracyjnym PRAESIDIUM OxyWatt zastosowano najwyższej jakości komponenty, takie jak niemieckie zawory i szwajcarskie pojemniki z antybakteryjną powłoką.

Ciekawym rozwiązaniem jest też specjalnie zaprojektowana maska. Dzięki niej ciśnienie tlenu w czasie inhalacji ulega znacznemu obniżeniu. Dzięki temu zastosowanie tlenu jest bezpieczne dla dróg oddechowych i gwarantuje szybkość reakcji.

W skład produktów PRAESIDIUM OxyWatt wchodzą trzy w 100% naturalne składniki:

 • 95% tlenu czystego
 • 5% obojętnego gazu
 • olejek naturalny lub jod

Tlen inhalacyjny i jego najważniejsze cechy

 • Najważniejszym składnikiem, który znajduje się we wnętrzu jest 95% substancji czystego tlenu, dzięki czemu produkt jest bardzo naturalny
 • Niewielka butelka daje ogromną wydajność i wystarcza na wielokrotne stosowanie
 • Tlen inhalacyjny służy również jako inhalator. Dzięki temu bardzo łatwo jest go podawać w warunkach domowych. Używają go sportowcy, którzy trenują ponadprzeciętnie i czasem potrzebują zwiększonej ilości tlenu w organizmie. Tlen medyczny pomaga przygotować organizm do kolejnej serii ćwiczeń
 • Stosowanie tlenu inhalacyjnego pomaga poprawia pamięć i odbudowuje czujność osób przewlekle chorych. Tlenoterapia jest w stanie zredukować poziom stresu i poprawić koncentrację. Z czasem zmniejsza senność i poprawia jakość snu
 • Tlen inhalacyjny to bezpieczny produkt. Może być stosowany u osób cierpiących na duszności i mających choćby niewielkie problemy z oddychaniem. Cieszy się też dużym uznaniem wśród osób chorujących na astmę.
 • Tlenoterapia wspomaga nasz układ krążenia i pomaga w optymalnej pracy mózgu
 • Tlen medyczny skutecznie zastępuje butle z tlenem, dlatego warto go posiadać i zawsze mieć przy sobie
 • Jedyne zagrożenie, którym należy pamiętać w przypadku stosowania tlenu medycznego to ogień. Oczywiście jest na ten temat ostrzeżenie w instrukcji obsługi. Tlen w sprayu jest łatwopalny, więc nie należy go używać w pobliżu ognia. Najlepiej w ogóle nie mieć przy sobie ognia.

Tlen inhalacyjny — jak go prawidłowo stosować?

Przed rozpoczęciem użytkowania, warto zmierzyć sobie saturację krwi. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób, aby określić nasycenie krwi tlenem. Wystarczy do tego użyć niewielkiego urządzenia elektronicznego. Nasz wynik pokaże się na ekranie. Warto zapoznać się z tym, jakie natlenienie jest prawidłowe, a jakie nie. Zmierzenie saturacji jest bardzo łatwe i nie wymaga żadnych skomplikowanych umiejętności.

Jakie jest odpowiednie nasycenie krwi tlenem?

Aby uznać, że wysycenie krwi tlenem w naszym ciele jest prawidłowe, powinno wynosić około 100%. Z reguły u osób zupełnie zdrowych będzie wynosić właśnie 99-100%. Istotne jest na przykład to, że u osób palących będzie wynosić mniej. Powinno to być około 95% i będzie to zupełnie normalne. Ważne, aby poziom natlenienia nie spadł poniżej 90%. Każdy wynik powyżej 90% nie będzie stanowił sytuacji zagrażającej naszemu życiu.

Niekoniecznie jednak spadek saturacji poniżej 95% będzie sytuacją zupełnie normalną. Mogą się wtedy pojawić problemy z hipoksją. Jest to stan, gdy krew nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości tlenu do naszych tkanek.

Przeważnie tego typu problem dotyka jednego z naszych narządów, ale z czasem może się on przenieść na większą ilość systemów naszego organizmu. Może to być na przykład układ immunologiczny lub inne.

Tlen w sprayu zaleca się do stosowania osobom zdrowym. Dlatego właśnie jest tak popularny wśród sportowców, którzy stawiają na nadludzki wysiłek i ciężki trening wytrzymałościowy.

Tlen inhalacyjny Oxygen – na ile nam wystarczy jedno opakowanie?

Przenośny inhalator tlenowy o nazwie Oxygen 4,5 l to 99,5% czystego tlenu, który to został skondensowany w niewielkiej puszce (o pojemności 4,5 litra). Właśnie taka ilość wystarcza na około 35 wdechów, trwających po mniej więcej 2 sekundy.

Tego typu inhalacje mogą być bardzo pomocne i skuteczne w leczeniu niektórych dolegliwości występujących ze strony układu oddechowego. Ponadto, bardzo często taki koncentrator tlenu sprawdza się u osób, które intensywnie trenują. Przydatny będzie też dla tych, którzy intensywnie i dużo się uczą lub są narażeni na wiele stresujących sytuacji w pracy. Natlenienie organizmu jest istotne w walce z bezsennością. Dlatego osoby cierpiące na nią, często sięgają po koncentrator tlenu w puszce. Stężenie tlenu jest dla nich odpowiednie i korzystanie z takiej puszki z zawartością tlenu znacznie poprawia ich komfort snu. Problemy związane z niedoborem tlenu potrafią znacznie uprzykrzyć nam życie.

Funkcjonowanie z problemami układu oddechowego bywa bardzo uciążliwe. Dzięki stosowaniu tlenu inhalacyjnego Oxygen możemy pozbyć się problemów związanych z niewydolnością krążenia. Ponadto, dobrze natlenione tkanki pomogą w poprawie stanu naszej cery. Dlatego właśnie zawartość tlenu bywa istotna także w kosmetologii i leczeniu wszelkich problemów skórnych.

Jak działa tlen inhalacyjny?

Regulaqrne stosowanie inhalacji spowoduje znacznie dotlenienie wszystkich naszych komórek, co znacznie wpłynie na poprawę samopoczucia. Możemy się spodziewać, że w dość krótkim czasie ustąpią objawy przewlekłego zmęczenia i wyczerpania organizmu. Powinien się też ustabilizować nasz nastrój. Dzieje się tak, ponieważ prawidłowe dotlenienie wszystkich naszych komórek powinno pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie.

Odpowiednia ilość tlenu we krwi ułatwia zasypianie. Dodatkowo, powoduje, że ten sen jest głębszy i bardziej wartościowy. Budzimy się w lepszym nastroju i z nową energią do życia.

Natlenienie wpływa na migreny. Jeżeli uskarżaliśmy się na dotkliwe bóle głowy, to dzięki tlenoterapii mamy szansę, że te problemy znikną zupełnie lub zostaną znacznie zniwelowane. Złagodzenie objawów bólu głowy może mieć znaczny wpływ na całe nasze życie i prawidłowe funkcjonowanie.

Odpowiednio natleniony organizm ma mniej problemów z pamięcią i z koncentracją. Warto więc kontrolować swoje natlenienie w okresach intensywnej pracy lub nauki. Jeżeli odczuwamy problemy z przyswajaniem wiedzy lub ze skupieniem się, warto zmierzyć poziom natlenienia. Może to stanowić receptę na nasze problemy.

Tlenoterapia wspiera naturalne procesy detoksykacji i pomaga ciału radzić sobie ze smogiem i zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu, zwłaszcza tym miejskim. Tym samym będzie mieć pozytywny wpływ na kondycję naszej skóry.

Przeciwskazania do inhalacji tlenem

Osoby cierpiące na choroby przewlekłe (astma, problemy z oddychaniem) powinny się skonsultować z lekarzem zanim skorzystają z tlenu inhalacyjnego. Ponadto, lepiej nie stosować tlenu w trakcie trwania gorączki niewiadomego pochodzenia, niewydolności układu krążenia i choroby ucha środkowego.

Wykluczeniem stosowania tlenoterapii będą też urazy klatki piersiowej i przechodzone w niedalekiej przeszłości chirurgiczne zabiegi w obrębie ciała.

Jak wygląda stosowanie tlenu inhalacyjnego?

Tlen inhalacyjny jest bardzo wygodny w użyciu i łatwy w zastosowaniu. Jest on przeznaczony do samodzielnego stosowania we własnym domu. Nie potrzebujemy do tego pomocy medyka. W skład zestawu inhalacyjnego wchodzi puszka z tlenem inhalacyjnym oraz maska z rurką. Aby rozpocząć prawidłową inhalację należy:

 1. Umieścić rurkę na górze puszki (w specjalnej dyszy)
 2. Założyć maskę tak, aby zakrywała szczelnie usta i nos (można regulować za pomocą gumki)
 3. Wziąć wdech, wciśnij specjalny przycisk dozujący, a następnie przytrzymaj go przez około 2 sekundy.
 4. Puścić przycisk i wykonać wydech.
 5. Wykonać tę samą czynność kilkukrotnie.

Przed każdą kolejną serią najlepiej będzie jeśli odczekasz około 10 minut. Nie przekraczaj bezpiecznej dawki dziennej.

Stosowanie tlenu jest zupełnie bezpieczne i proste.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę https://www.twplast.pl/

Aktualności
ze świata TW Plast

W ciągu 2 lat działalności naszej firmy mam kilka ważnych dat, które były dla nas krokiem w kierunku rozwoju z zachowaniem najwyższej jakości naszych produktów.

Reagując na potrzeby rynku i wytyczne związane z pandemia w marcu 2021 roku rozpoczęliśmy produkcję Półmasek filtrujących FFP2 NR.
W październiku i listopadzie 2020 r. udało nam się dotrzeć i rozpocząć współpracę z największymi sieciami retail w Polsce. Obecnie dostarczamy maski medyczne, które docelowo może kupić klient na półce w sklepie, ale również nasze maski chronią pracowników.
ne trzywarstwowe Typu II mają na celu chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.
We wrześniu 2019 roku uruchomiliśmy pierwszy zakład produkujący przede wszystkim folie stretch, w tym naszym flagowym produktem jest folia ECO STRETCH. W asortymencie posiadamy również torby reklamowe, w tym HDPE z atestem PZH.

TW Plast to nie tylko maski medyczne

W Zakładzie Produkcyjnym w Drwalewicach, wytwarzamy produkty z polietylenu (PE), czyli m.in. folię stretch, folię eco, folię spożywczą, reklamówki HDPE / LDPE, worki i woreczki HDPE / LDPE.

Technologię produkcji opieramy na eliminacji ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania, co wpływa na ochronę środowiska

Maski medyczne

Produkujemy maski medyczne Typu II oraz FFP2 NR na polski i europejskie rynki

Produkty foliowe

Jesteśmy producentem produktów
foliowych do wielu zastosowań

Produkty innowacyjne

To produkty, dzięki którym lepiej zadbamy o własne zdrowie i lepsze samopoczucie

Jeśli mają Państwo pytania, jesteśmy do dyspozycji

Zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza. Dzięki temu Państw pytanie szybko trafi do odpowiedniego działu.
Odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Dane firmy

TW Plast Sp. z o.o.
Ul. Mińska 69
05-306 Jakubów

NIP: 9372722562
REGON: 383776873
KRS 0000792916

tel. +48 22 750 00 80
e-mail: office@twplast.pl
www.twplast.pl

Produkcja

Folia stretch i inne
Maski medyczne PRAESIDIUM
Maski ochronne PRAESIDIUM
Produkty innowacyjne

Ważne informacje

Przydatne informacje

Jak prawidłowo nosić maski medyczne?
Przed czym chronią nas maski medyczne?
Czy jest produkcja z re-granulatu?
Jak możesz czuć się bezpieczniej w czasie pandemii?

Regulamin strony www

TW Plast w Internecie / TW Plast w social media

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TW Plast 2021

 
Przejdź do treści